چرا اوج فراز بیهق؟
 • استفاده از تكنسين هاي با تجربه
 • بكارگيري تجربيات چندين ساله در تعميرات و خدمات پس از فروش
 • خدمات حرفه اي و پيوسته با نرم افزار هاي مديريتي سرويس و نگهداري
 • هماهنگي هاي لازم با مديران ساختمان و آموزشهاي اوليه ‌پيرامون سرويس
 • ارائه آموزش تكنيكهاي در حال كار با شركت با متد روز و استاندارد هاي روز
 • ارائه خدمات 24 ساعته به هتل آپارتمانها و برجهاي مسكوني
 • هدفمند سازي سرويس در جهت ارائه مشتري مدار
اطلاعات تماس:
 • آدرس:مشهد، بلوار ملک آباد، ملک آباد 7،
  خیابان فرهاد 24، ساختمان هنر، طبقه اول،
  واحد 11
 • شماره تماس: 09156206306
 • ایمیل:info@owjlift.com

نصب و راه اندازی آسانسورهای گیربکس

نصب وراه اندازی آسانسور از مهمترین مراحل در آسانسور های مختلف می باشد، و بدیهی است که اگر طراحی آسانسور بر اساس اصول پایه ای انجام شده باشد و همینطور  قطعات آن نیز  به بهترین شکل انتخاب شده باشند ، اما در مرحله نصب و راه اندازی آسانسور درست عمل نشده باشد ،نتیجه ایده آلی را  نخواهیم داشت.
 کارشناسان گروه فنی و مهندسی اوج فراز بیهق با ارائه پکیج خدمات نصب آسانسور و ارائه مشاوره ،آماده خدمات رسانی برای داشتن یک آسانسور ایمن وراحت برای استفاده ،به شما هستند.
 

به طور کلی موتور آسانسور به دو نوع تقسیم می گردد

موتور گیربکس  آسانسور و موتور بدون گیربکس آسانسور


در این مقاله به بررسی نصب وراه اندازی آسانسورهای گیربکس خواهیم پرداخت .
برای اطلاعات بیشتر مقاله "آسانسور گیر بکس چیست ؟"را مطالعه کنید
درصورتی که نیروی محرکه انتقالی به قرقره کششی از طریق یک چرخ دنده حلزونی انجام پذیرد، موتور از نوع گیربکس دار بوده و در موتور آسانسورهای گیربکسی برای افزایش سرعت و دور موتور در هر لحظه از گیربکس استفاده می شود که خود به دو نوع تقسیم می شوند.

گیربکس نیروی موتور را دریافت کرده و قدرت آن را افزایش در نتیجه سرعت چرخش را کاهش می دهد.

موتور گیربکس بدلیل وجود گیربکس انرژی و برق بیشتری برای هر بار شروع حرکت خود در هر لحظه احتیاج دارد و همچنین راندمان یا بازده کاری آن پائین است، البته هزینه کمتری نسبت به آسانسور های گیرلس دارد.
 آسانسورهایی که دارای سیستم گیربکس  هستند با نسبت تبدیل مشخصی که ازسوی کارخانه سازنده  آن مشخص  میشود  ، دور موتور آسانسور را کاهش داده و آن را با سرعتی که در نظر دارند ، به حرکت در می آورد.
 در کل وظیفه گیربکس در آسانسور ٬ تبدیل سرعت بالا که توسط موتور به شفت ورودی اعمال می شود به سرعت پایین که از شفت خروجی منتقل شده ، میباشد. قبلا از گیربکس با چرخ دنده های ساده استفاده می شد ولی  با رشد و پیشرفت روش های طراحی و تولید ، چرخ دنده های حلزونی یک استاندارد قابل قبول مورد استفاده در گیربکس آسانسور محسوب شد.

آسانسورهای موتور گیربکس به دو صورت دوسرعته وVVVF  ( تک سرعته ) مورداستفاده قرارمی گیرد ،  سیستمهای دوسرعته دارای مصرف برق بسیار بالا و شوک در هنگام حرکت و توقف همچنین استهلاک زیاد موتور ودیگر  قسمت های آن  میباشند .

 درآسانسورهای VVVF بااستفاده از درایو کنترل ، سرعت آسانسور ،مصرف برق وشوکهای ناشی ازحرکت نیز به میزان قابل توجهی کاهش یافته است .

همچنین در آسانسور های گیربکسی نوع ترمز موتور از نوع ترمز دیسکی می باشد بنابراین هزینه فرسایش لنت ترمز در این نوع از موتور آسانسور بیشتر خواهد بود و لنت ترمز باید در هر سرویسکاری آسانسور طبق چک لیست سرویسکاری آسانسور چک و تعویض گردد.

برای آگاهی از نوع آسانسور مناسب پروژه خود با همکاران فنی ما در واحد مشاوره وفروش اوج فراز فرازبیهق تماس حاصل نمایید.مطالب دیگر


بروز رسانی و بازسازی آسانسور های قدیمی
1397/08/09

برای دانستن علت بروز رسانی و بازسازی آسانسور های قدیمی کافی است نگاهی به اطراف خود داشته باشیم و خواهیم دید که آسانسور از جمله وسایلی است که بیشترین استفاده را در همه گروه های سنی دارد و مانند همه وسا...


ادامه نوشته


سرویس و نگهداری آسانسور و پله برقی هتل ها، مجتمع های تجاری-مسکونی
1397/09/06

آسانسور اوج فراز بیهق با سالها تجربه در صنعت آسانسور، همکاری با متخصصین مجرب و تکنسین های فنی آسانسور خدمات سرویس/نگهداری آسانسور و پله برقی هتل ها، برج ها، مجتمع های اداری و مسکونی بلند مرتبه را به ط...


ادامه نوشته


درب طبقه آسانسور (اتوماتیک - لولایی)
1397/02/27

به طور کلی درب های آسانسور به دو گروه اتوماتیک و نیمه اتوماتیک طبقه بندی کرد که در  هنگام نصب نیز هر آسانسور از دو نوع درب استفاده میکند:-درب طبقه درب کابیندومین مرحله راه اندازی ونصب آسانسور، نص...


ادامه نوشته


تعویض فلکه موتور آسانسور و فلکه هرزگرد آسانسور
1397/09/20

تعویض فلکه موتور آسانسور به دلیل خوردگی فلکه موتور آسانسور و فلکه هرزگرد در بسیاری از آسانسورها پیش می آید. برای تشخیص خوردگی فلکه ها فقط کافی است که اطراف فلکه های موتور و هرزگرد را بررسی کنید.سه مور...


ادامه نوشته


نصب و راه اندازی پله برقی
1397/07/08

با توجه به رشد جمعیت و توسعه عمودی شهرها و ساختمان ها، طبیعی است که شاهد پیشرفت و استفاده بیشتر از آسانسور، پله برقی و پیاده روهای متحرک باشیم و کاملا بدیهی خواهد بود که رعایت نمودن استاندارد ساخت، نص...


ادامه نوشته