چرا اوج فراز بیهق؟
 • استفاده از تكنسين هاي با تجربه
 • بكارگيري تجربيات چندين ساله در تعميرات و خدمات پس از فروش
 • خدمات حرفه اي و پيوسته با نرم افزار هاي مديريتي سرويس و نگهداري
 • هماهنگي هاي لازم با مديران ساختمان و آموزشهاي اوليه ‌پيرامون سرويس
 • ارائه آموزش تكنيكهاي در حال كار با شركت با متد روز و استاندارد هاي روز
 • ارائه خدمات 24 ساعته به هتل آپارتمانها و برجهاي مسكوني
 • هدفمند سازي سرويس در جهت ارائه مشتري مدار
اطلاعات تماس:
 • آدرس:مشهد، بلوار ملک آباد، ملک آباد 7،
  خیابان فرهاد 24، ساختمان هنر، طبقه اول،
  واحد 11
 • شماره تماس: 09156206306
 • ایمیل: info@owjlift.com

نصب و راه اندازی آسانسورهای گیربکس

نصب وراه اندازی آسانسور از مهمترین مراحل در آسانسور های مختلف می باشد، و بدیهی است که اگر طراحی آسانسور بر اساس اصول پایه ای انجام شده باشد و همینطور  قطعات آن نیز  به بهترین شکل انتخاب شده باشند ، اما در مرحله نصب و راه اندازی آسانسور درست عمل نشده باشد ،نتیجه ایده آلی را  نخواهیم داشت.
 کارشناسان گروه فنی و مهندسی اوج فراز بیهق با ارائه پکیج خدمات نصب آسانسور و ارائه مشاوره ،آماده خدمات رسانی برای داشتن یک آسانسور ایمن وراحت برای استفاده ،به شما هستند.
 

به طور کلی موتور آسانسور به دو نوع تقسیم می گردد

موتور گیربکس  آسانسور و موتور بدون گیربکس آسانسور


در این مقاله به بررسی نصب وراه اندازی آسانسورهای گیربکس خواهیم پرداخت .
برای اطلاعات بیشتر مقاله "آسانسور گیر بکس چیست ؟"را مطالعه کنید
درصورتی که نیروی محرکه انتقالی به قرقره کششی از طریق یک چرخ دنده حلزونی انجام پذیرد، موتور از نوع گیربکس دار بوده و در موتور آسانسورهای گیربکسی برای افزایش سرعت و دور موتور در هر لحظه از گیربکس استفاده می شود که خود به دو نوع تقسیم می شوند.

گیربکس نیروی موتور را دریافت کرده و قدرت آن را افزایش در نتیجه سرعت چرخش را کاهش می دهد.

موتور گیربکس بدلیل وجود گیربکس انرژی و برق بیشتری برای هر بار شروع حرکت خود در هر لحظه احتیاج دارد و همچنین راندمان یا بازده کاری آن پائین است، البته هزینه کمتری نسبت به آسانسور های گیرلس دارد.
 آسانسورهایی که دارای سیستم گیربکس  هستند با نسبت تبدیل مشخصی که ازسوی کارخانه سازنده  آن مشخص  میشود  ، دور موتور آسانسور را کاهش داده و آن را با سرعتی که در نظر دارند ، به حرکت در می آورد.
 در کل وظیفه گیربکس در آسانسور ٬ تبدیل سرعت بالا که توسط موتور به شفت ورودی اعمال می شود به سرعت پایین که از شفت خروجی منتقل شده ، میباشد. قبلا از گیربکس با چرخ دنده های ساده استفاده می شد ولی  با رشد و پیشرفت روش های طراحی و تولید ، چرخ دنده های حلزونی یک استاندارد قابل قبول مورد استفاده در گیربکس آسانسور محسوب شد.

آسانسورهای موتور گیربکس به دو صورت دوسرعته وVVVF  ( تک سرعته ) مورداستفاده قرارمی گیرد ،  سیستمهای دوسرعته دارای مصرف برق بسیار بالا و شوک در هنگام حرکت و توقف همچنین استهلاک زیاد موتور ودیگر  قسمت های آن  میباشند .

 درآسانسورهای VVVF بااستفاده از درایو کنترل ، سرعت آسانسور ،مصرف برق وشوکهای ناشی ازحرکت نیز به میزان قابل توجهی کاهش یافته است .

همچنین در آسانسور های گیربکسی نوع ترمز موتور از نوع ترمز دیسکی می باشد بنابراین هزینه فرسایش لنت ترمز در این نوع از موتور آسانسور بیشتر خواهد بود و لنت ترمز باید در هر سرویسکاری آسانسور طبق چک لیست سرویسکاری آسانسور چک و تعویض گردد.

برای آگاهی از نوع آسانسور مناسب پروژه خود با همکاران فنی ما در واحد مشاوره وفروش اوج فراز فرازبیهق تماس حاصل نمایید.مطالب دیگر


عوامل مؤثر در انتخاب و خرید آسانسور
1396/11/18

سالانه بیش از 30 هزار دستگاه آسانسور در کل کشورمورد استفاده قرار می‌گیرد. نیاز‌ها و خواسته‌های مشتریان در بازار محصولات صنعتی در حال تغییر است. یکی از مهمترین مشکلات برخی سازندگان ساختمان انتخاب یک ش...


ادامه نوشته


آسانسور روملس Machine Room Less
1397/02/16

شرکت اوج فراز با سالها سابقه و بهرمندی از متخصصین مجرب و حرفه ای با ارائه مطالب فنی در خصوص انواع آسانسور در خدمت شما عزیزان می باشد.در این مقاله به بررسی ویژگی های فنی آسانسور های روم لس می پردازیم.ت...


ادامه نوشته


راهکارهای عدم لرزش کابین
1397/09/24

از شاخصه های کیفی مورد سنجش در آسانسور به خصوص آسانسورهای درایو دار، کیفیت حرکت و کنترل لرزش کابین آسانسور است. در واقع لرزش کابین آسانسور از جمله مشکلاتی است که اغلب کسانی که با صنعت آسانسور مرتبط هس...


ادامه نوشته


سیستم نجات اضطراری یا black out
1397/02/24

سیستم نجات اضطراری یا بلک اوت  از نظر لغوی خاموش شدن کامل برق را معنی می دهد اما این واژه در مهندسی الکترونیک خاموش شدن کلی شبکه برق را شامل میشود که به معنی از دست دادن قسمت اعظم تولید یا قطع خط...


ادامه نوشته


سرویس و نگهداری آسانسور و پله برقی هتل ها، مجتمع های تجاری-مسکونی
1397/09/06

آسانسور اوج فراز بیهق با سالها تجربه در صنعت آسانسور، همکاری با متخصصین مجرب و تکنسین های فنی آسانسور خدمات سرویس/نگهداری آسانسور و پله برقی هتل ها، برج ها، مجتمع های اداری و مسکونی بلند مرتبه را به ط...


ادامه نوشته