چرا اوج فراز بیهق؟
 • استفاده از تكنسين هاي با تجربه
 • بكارگيري تجربيات چندين ساله در تعميرات و خدمات پس از فروش
 • خدمات حرفه اي و پيوسته با نرم افزار هاي مديريتي سرويس و نگهداري
 • هماهنگي هاي لازم با مديران ساختمان و آموزشهاي اوليه ‌پيرامون سرويس
 • ارائه آموزش تكنيكهاي در حال كار با شركت با متد روز و استاندارد هاي روز
 • ارائه خدمات 24 ساعته به هتل آپارتمانها و برجهاي مسكوني
 • هدفمند سازي سرويس در جهت ارائه مشتري مدار
اطلاعات تماس:
 • آدرس:مشهد، بلوار ملک آباد، ملک آباد 7،
  خیابان فرهاد 24، ساختمان هنر، طبقه اول،
  واحد 11
 • شماره تماس: 09156206306
 • ایمیل: infoowjlift.com

معرفی راهکارهای ایمنی در آسانسور

مبحث ایمنی یکی از فاکتورهای مهم در مباحث ساختمان می باشد و صنعت آسانسور نیز از این مقوله مستثنی نیست، بنابراین امروزه مهندسین در کنار طراحی، ساخت، توجه به زیبایی و کاربرد انواع آسانسور به مبحث ایمنی این وسیله پر استفاده توجه بسیاری می کنند. 
در حال حاضر با ساخت آپارتمان ها و بلند مرتبه سازی نیاز به استفاده از آسانسور بیشتر احساس می شود. می توان گفت بسیاری از ما در آپارتمان ها و مجتمع هایی زندگی می کنیم که بالاجبار برای بالا و پایین رفتن باید از آسانسور استفاده کنیم،  پس توجه به نکات ایمنی آسانسور بسیار مهم است.

 این اتاقک کوچک که تنها با فشار یک دکمه به راحتی افراد را بالا و پایین می برد می تواند باعث بروز مشکلاتی بزرگ و یا حتی با اتفاقات دلخراشی شود .محبوس شدن در آسانسور ، گیر کردن لباس یا اعضای بدن میان کابین، سقوط در داخل چاه آسانسور و سقوط اتاقک آسانسور، از جمله حوداثی است که امکان دارد استفاده کنندگان از آسانسور با آن روبرو شوند. اما بدون تردید با رعایت نکات ایمنی  می توان از بوجود آمدن چنین مشکلاتی جلوگیری کرده و احتمال بروز اتفاقات را کاهش داد.

در حال حاضر ایمنی در آسانسور یک امر کاملا اجتناب ناپذیر ست  و مواردی  مانند سیستم تهویه مطبوع و خوب، زنگ خطر، تلفن داخل کابین، کپسول آتش نشانی و ترمز ... باید در آسانسورها رعایت شود تا ایمنی سرنشینان آن تامین شود.


مسائلی ساده اما مهم هنگام استفاده از آسانسور

 • در هنگام استفاده از آسانسور حتما باید به ظرفیت مجاز آن توجه شود، که باید بر روی پلاک مشخصات، در کابین نصب باشد. عموما تمامی آسانسورها باید مجهز به سیستم هشدار ظرفیت مجاز و غیر مجاز باشند..

 • هرگز  به صورت عقب یا از پهلو به کابین آسانسور وارد نشوید. همواره هنگام ورود به کابین آسانسور، از وجود کابین در مقابل خود مطمئن شوید و رو به کابین وارد شوید. از روش های اطمینان از وجود کابین، دیدن تصویرِ خود در آینه کابین و مشاهده افراد در کابین است.

 • هنگام محبوس شدن در کابین آسانسور، اول بر ترس خود غالب شوید و کنترل خود را به دست آورید، سپس دست به اقدامات زیر بزنید: زنگ خطر آسانسور را به صدا در آورید، اگر در کابین تلفن نصب است از آن یا از تلفن همراه خود برای درخواست کمک استفاده نمایید، در غیر اینصورت با صدای بلند ولی خونسرد مکررا درخواست کمک کنید.
 • به یاد داشته باشید کودکان به تنهایی نباید از آسانسور استفاده کنند .
 • هرگز از بسته شدن درب کابین جلوگیری نکنید این کار ممکن است منجر به قطع عضو و یا حادثه ای دلخراش گردد.

  سیستم های ایمنی تعبیه شده در قطعات آسانسور

  • وسیله مکانیکی در آسانسور وجود دارد که هنگام خرابی سیم بکسل آسانسور موجب نگه داشتن و توقف کابین وزنه تعادل در روی ریل راهنما می شود و این مکانیزم زمانی عمل می نماید که سرعت از مقدارمشخص شده ای بیشتر باشد و عملکرد این مکانیزم توسط گاورنر که معمولا در موتور خانه هست شروع می شود.


  گاورنر آسانسور


  گاورنر یک کنترل کننده مکانیکی می باشد که مطابق با سفارش خریدار درسرعت های مورد نظر و براساس رعایت استانداردها به وسیله دستگاه های الکترونیکی تنظیم و پلمپ می شود. از ویژگی های شاخص گاورنر قابلیت انجام کار در هنگام حرکت کابین به سمت بالا یا پایین است و هنگامی که سرعت حرکت کابین بیش ازحد مجاز باشد سیم بکسل گاورنر به پاراشوت که روی یوک کابین وصل هست فرمان مکانیکی می دهد و کابین سریعا برابر عمل ترمز کنترل ومتوقف می شود.

  ترمز آسانسور

  زمانی که سیستم کنترل یا برق ها قطع شوند سیستم ترمز آسانسور باید بتواند به صورت خودکار عمل کند بنابرین باید از ترمزهای اصطحکاکی الکترومغناطیسی استفاده کرد. ترمزها باید بتوانند زمانی که کابین باسرعت 125درصد بار نامی فود درسرعت معمول خودحرکت می کنند، سیستم را به طور کامل متوقف و درحالت سکون نگهدارند.


  پاراشوت آسانسور  پاراشوت ها در واقع ترمز های اضطراری آسانسور می باشند که به دو نوع تدریجی و لحظه ای تقسیم بندی می شوند. در آسانسورهای با سرعت حداکثر 0.6 متربرثانیه از انواع لحظه ای ودر سرعت های بیشتر از 0.6 متربرثانیه حتما از نوع تدریجی استفاده میشود..


  در آخرین قسمت به ضربه گیر آسانسور (بافر) می پردازیم

  این قطعات زمانی که کابین یا وزنه از حدود تعیین شده بگذرد و با کف چاهک برخورد کنند با جلوگیری از برخورد شدید میزان آسین به کابین را کاهش می دهند. لازم به ذکر است ضربه گیر ها طوری طراحی می شوند که انرژی جنبشی کابین و وزنه تعادل را جذب کرده یا مستهلک نمایند و  می تواند از جنس های پلی اورتان، فنر یا روغنی انتخاب شود.
  شركت فنـي مهندسـي اوج فـراز بيـهق با مجوز طراحي و مونتاژ از وزارت صنايع و معادن، عضویت رسمی اتحادیه برق، الکترونیک و آسانسور مشهد، با بهره‌گيري از پرسنل مجرب و متخصص و با بیش از ده سال سابـقه؛ مفتخر به ارائه خدمـات مشاوره، ساخت، مونتاژ، تعمير و نگهداري انواع آسانسور و پله‌برقي در سراسر کشور می‌باشد.


  همچنین، این شرکت به عنوان نماینده رسمی خدمات فروش، نصب، سرویس و نگهداری پک های آسانسور و پله برقی دو برند معتبر METRON آلمان و DELSO چین (با تکنولوژی آلمان) را ارائه می‌دهد.اوج فراز... فراتر از امنیت ...  با ما تماس بگیرید...
  اینستاگرامwww.Instagram.com/owjlift
  تلگرام: www.telegram.me/owjlift
  فیس بوک: www.facebook.com/owjlift

  بافر ضربه گیر، بافر کابین، بافر وزنه آسانسور، بافر هیدورلیک، بافر ضربه گیر هیدرولیک هنینگ آلمان، خدمات نصب بافر، سکوهای ضربه گیر آسانسور، گاورنر متروپلاست ترک، پاراشوت متروپلاست، گاورنر دایناتک اسپانیا، پاراشوت دیناتیک، سنسورهای ایمنی در آسانسور، اهمیت ایمنی در آسانسور، واردات آسانسور، خدمات نصب آسانسور، خدمات سرویس و نگهداری آسانسور، پاراشوت دوجهته، پاراشوت تدریجی آسانسور، گاورنر دوجهته، گاورنر آسان شایان، گاورنر سرعت 1.6، پاراشوت سرعت 1.6 آسانسور، پاراشوت سرعت 2 متر آسانسور .

  مطالب دیگر


  ریل در آسانسور هیدرولیک
  1397/11/06

  ریل آسانسور یکی از قطعات با اهمیت آسانسور است که نقش مهمی در چگونگی عملکرد و همچنین امنیت آسانسور دارد، به این معنی که وجود هر گونه ایراد یا اشکال در ریل باعث می شود کل عملکرد آسانسور دچار مشکل شود.در...


  ادامه نوشته


  نصب و راه اندازی آسانسورهای گیربکس
  1397/05/04

  نصب وراه اندازی آسانسور از مهمترین مراحل در آسانسور های مختلف می باشد، و بدیهی است که اگر طراحی آسانسور بر اساس اصول پایه ای انجام شده باشد و همینطور  قطعات آن نیز  به بهترین شکل انتخاب شده...


  ادامه نوشته


  آسانسور هیدرولیک
  1397/02/16

  در این مقاله به معرفی سیستم آسانسور های هیدرولیکی و بررسی ویژگی های این محصول می پردازیم.آسانسورهای هیدرولیک به آسانسورهایی گفته میشود که با نیروی فشار روغن (هیدرولیک) کار می کنند یعنی نیروی لازم برای...


  ادامه نوشته


  چکیده ضوابط راه پله و آسانسور
  1397/01/27

  با ادغام ضوابط معلولین، آسانسور، ایمنی و آتش نشانی در مورد راه پله و آسانسور مورد نیاز در طرح های مسکونی به نتایج زیر می رسیم :  ابعاد داخل به داخل باکس راه پله ۲۴۰ در ۴۸۰ سانتیمتر. ( ضمنا چشم پل...


  ادامه نوشته


  تفاوت ریل نورد گرم و سرد
  1398/09/25

  به طور کلی ریل های نورد آسانسور به دو صورت گرم و سرد تولید می شود. در حقیقت دمای مواد، ضخامت نهایی، نیروی مکانیکی بکار برده شده و خصوصیات سطحی در نورد است که نوع نورد سرد و گرم را مشخص می کند.نورد گرم...


  ادامه نوشته