چرا اوج فراز بیهق؟
 • استفاده از تكنسين هاي با تجربه
 • بكارگيري تجربيات چندين ساله در تعميرات و خدمات پس از فروش
 • خدمات حرفه اي و پيوسته با نرم افزار هاي مديريتي سرويس و نگهداري
 • هماهنگي هاي لازم با مديران ساختمان و آموزشهاي اوليه ‌پيرامون سرويس
 • ارائه آموزش تكنيكهاي در حال كار با شركت با متد روز و استاندارد هاي روز
 • ارائه خدمات 24 ساعته به هتل آپارتمانها و برجهاي مسكوني
 • هدفمند سازي سرويس در جهت ارائه مشتري مدار
اطلاعات تماس:
 • آدرس:مشهد، بلوار ملک آباد، ملک آباد 7،
  خیابان فرهاد 24، ساختمان هنر، طبقه اول،
  واحد 11
 • شماره تماس: 09156206306
 • ایمیل:info@owjlift.com

قطعات اصلی آسانسور کششی

برای شناخت و آشنایی با نحوه کارکرد آسانسور بهتر است راجع به انواع قطعات آن اطلاعاتی کسب کنیم. آسانور شامل قطعات مکانیکی و الکترونیکی می باشد:

موتور: در واقع قلب آسانسور موتور آن می باشد که دو نوع موتور آسانسور گیربکسی و موتور آسانسور گیرلس داریم:
                                       
موتور آسانسور گیربکس                                             موتور آسانسور گیرلس

کابین: اتاقکی است جهت انتقال مسافر، کالا، تختِ بیمار و یا خودرو و ... ؛ به طبقات مختلف ساختمان. کابینهای مسافربری در دو نوع فضای بسته با اسکلت فلزی و با تزئینات داخلی استیل و یا نیمه استیل (چوب با تزئینات استیل) می باشد. نوع دیگر آن کابین ِنمای باز یا پانوراما است که اسکلت فلزی داشته و در قسمت نمای ساختمان از جنس شیشه لمینت می باشد.

                           

              کابین آسانسور استیل                             کابین آسانسور MDF با سقف استیل


ریل آسانسور: وظیفه هدایت کابین و کادر وزنه را عهده دار است.

شاسی موتور: محل قرارگیری موتور و اجزای مربوطه بر روی این قطعه می باشد. گیربکس، موتور و ترمز باید بر روی یک شاسی مونتاژ گردند. این ساختار فولادی برای نگه داشتن تمامی قطعات به کار می رود و اجازه می دهد کل مجموعه یکپارچه جابجا شود.

بیشتر بدانیــــــم »»» نصب و راه اندازی موتور گیربکس

بیشتر بدانیــــــم »»» نصب و راه اندازی موتور گیربکس

وزنه تعادل: وظیفه ایجاد تعادل بین کابین و کادر وزنه را دارد. که وزن کابین و قطعات موجود نصب شده روی کابین را خنثی می سازد.

  سیم بکسل: وظیفه اتصال بین کابین و وزنه را دارد که این اتصال از روی کابین شروع شده و به دور موتور و فلکه هرزگرد و سپس به کادر وزنه وصل میشود.


        گاورنر: مکانیزمی شبیه کمربند خودرو دارد. بستگی به نوع و سرعت طراحی شده به عنوان مثال یک متر در ثانیه؛ مادامی که آسانسور با سرعت مجاز حرکت می کند هیچ کاری انجام نمی دهد اما به محض اینکه به هر دلیلی سرعت آسانسور از حد مجاز بالاتر برود، گاورنر وارد عمل شده و توسط سیم بکسلی اهرم پاراشوت (ترمز اضطراری) را کشیده و حرکت کابین را متوقف می سازد.


پاراشوت: قطعه ایست مکانیکی در زیر یا روی کابین نصب می شود، که توسط دو فَک ثابت و متحرک در دو طرف ریل نصب شده و در مواقع اضطراری از گاورنر جهت ترمز اضطراری فرمان می گیرد. بر دو نوع لحظه ای و تدریجی طراحی و نصب می گردد.


>>>> بیشتر بدانیم:   راهکارهای ایمنی آسانسورها
 
  درب طبقات:بر دو نوع کلی لولایی (نیمه اتوماتیک) و تمام اتوماتیک می باشد.


درب لولایی تشکیل شده است از یک درب فلزی که بستگی به موقعیت ساختمان بازشوی آن به سمت چپ یا راست می باشد. بروی این در قطعاتی چون قفل دیکتاتور و فنرِ درب و قاب شیشه با شیشه های سیمی نصب می شود.
درب اتوماتیک تشکیل شده از دو یا سه لته که بستگی به موقعیت به سمت چپ یا راست یا به دو جهت جمع می شود.

درب کابین آسانسور: در دو نوع کشویی و اتوبوسی می باشد.

تابلو فرمان: کلیه فرمانها و دستورات به تابلو فرمان ارسال  و از تابلو به قطعات ارسال می گردد.

شاسی احضار: که در دو نوع توکار و روکار داخل کابین و طبقات نصب می گردد.
شاسی طبقات دارای یک کلید برای احضار و صفحه نمایشگر هستند که جهت حرکت کابین  و موقعیت کابین را نشان می دهد.
شاسی کابین به تعداد طبقات، شاسی احضار یا یک صفحه کلید برای ثبتِ مقصد، کلیدِ فن، کلیدِ آژیر و کلیدِ DO و DC (باز و بسته شدن درب) به همراه یک صفحه نمایشگر که جهت حرکت، موقعیت کابین یا پیغام هایی چون اضافه بار (اورلود) را نشان بدهد بروی پنل کابین موجود هستند. ضمن اینکه پنل های هوشمند و مدرن که اخیرا واد بازار شدند که به اصطلاح آپشن بوده و قابلیتِ پخش فیلم، اسلاید شو تصاویر، نمایش دمای کابین، سرعت حرکت و غیره را نیز دارا می باشد.

جعبه رویزیون: بستگی به تابلوی فرمانی که استفاده می کنیم در دو نوع ساده و کارکدک می باشد. وظیفه آن ارتباط و انتقال داده ها و فرامین بین تابلو فرمان و کابین است. برروی آن چند سویچ برای حالت نرمال و رویززیون (بازرسی) که سرویسکاران از آن جهت برای بالا و پایین بردن کابین استفاده می کنند و یک کلید استپ اضطراری هم بر روی آن تعبیه شده است.

فوتومگنت: دو سنسور به شکل سوییچ آهنربایی که به نسبت آهنرباهایی که بروی ریل چیده می شوند یکی از آنها وضعیت همسطح شدن کابین در طبقات و دیگری دوراندازی حرکت کابین را انجام می دهد.

مگنت دربازکن:در کابین های فاقد درب داخلی و دربهای اتوبوسی برای باز کردن قفل درب لولایی بکار می رود.

تابلو برق سه فاز: در موتورخانه آسانسور برای انتقال برق سه فاز و تک فاز به تابلو فرمان و دیگر تجهیزات از یک تابلوی توزیع به نام تابلو برق سه فاز استفاده می شود. در تابلو برق سه فاز تجهیزاتی نظیر فیوز سه فاز، لامپ سیگنال، پریز تک فاز، فیوز تک فاز، پایه ارت و کانال و سیم موجود می باشد.

فلکه هرزگرد آسانسور:در مواقعی که فاصله بین کابین و کادر وزنه و یا سیم بکسل های متصل به آن ها بیشتر از طول فلکه کشش موتور باشد و فلکه کشش موتور قادر به ایجاد زاویه مناسب برای سیم بکسل نباشد، از فلکه هرزگرد برای به وجود آوردن اصطکاک بیشتر میان سیم بکسل، فلکه ها و همچنین ایجاد زاویه مناسب سیم بکسل ها استفاده می شود.

لیمیت سوئیچ: میکروسوئیچی است که معمولا سه عدد از آن در بالای چاهک آسانسور و سه عدد در پایین چاهک استفاده می شود.اوج فراز... فراتر از امنیت ...  با ما تماس بگیرید...

اینستاگرامwww.Instagram.com/owjlift
تلگرام: www.telegram.me/owjlift
فیس بوک:www.facebook.com/owjlift


دانلود کاتالوگ موتور آسانسور گیربکس ساسی، دانلود کاتالوگ موتور آسانسور ایتال ایتالیا، دانلود آسانسور موتور گیرلس ساسی، ریل مونته فرو ایتالیا، ریل مارازی ایتالیا، سیم بکسل آلمان، گالری کابین آسانسور استیل، روکش استیل، درب طبقات آسانسور،ابعاد استاندارد چاله آسانسور، راهنمای کارفرمایان

مطالب دیگر


قطعات پله برقی
1397/07/09

در ابتدا در مورد پله برقی و نحوه کارکرد آن، یک تعریف اجمالی داشته باشیم؛ پله برقی در واقع راه پله متحرکی است که برای جابجایی و حمل افراد به بالا و پائین در یک فاصله عمودی  به کار می رود. پله برقی...


ادامه نوشته


پیاده روی متحرک
1397/04/13

رمپ  یا پیاده روی برقی متحرک چیست؟ رمپ متحرک در واقع گونه‌ای نقاله جابجایی است. وسیله ای برای انتقال افراد در سطوح هم تراز و یا با اختلاف ارتفاع کم که در فرودگاه ها، فروشگاه ها، پایانه مسافر...


ادامه نوشته


پله برقی Escalator
1397/03/10

در این مقاله به بررسی انواع پله برقی می پردازیم، با تخصصین ما در  اوج فراز همراه باشید.  پله برقی چیست ؟پله برقی در واقع راه پله متحرکی است که برای جابجایی وحمل افراد به بالا و پائین در...


ادامه نوشته


عوامل مؤثر در انتخاب و خرید آسانسور
1396/11/18

سالانه بیش از 30 هزار دستگاه آسانسور در کل کشورمورد استفاده قرار می‌گیرد. نیاز‌ها و خواسته‌های مشتریان در بازار محصولات صنعتی در حال تغییر است. یکی از مهمترین مشکلات برخی سازندگان ساختمان انتخاب یک ش...


ادامه نوشته


سیستم آسانسور گیرلس
1397/02/15

شرکت اوج فراز با سالها تخصص و تجربه در زمینه نصب و خدمات آسانسور برای مشاوره و ارائه بهترین آسانسور در خدمت شما عزیزان می باشد.-در این مقاله در مورد آسانسور گیرلس، نوع موتور و کاربرد آن توضیح می دهیم....


ادامه نوشته