چرا اوج فراز بیهق؟
 • استفاده از تكنسين هاي با تجربه
 • بكارگيري تجربيات چندين ساله در تعميرات و خدمات پس از فروش
 • خدمات حرفه اي و پيوسته با نرم افزار هاي مديريتي سرويس و نگهداري
 • هماهنگي هاي لازم با مديران ساختمان و آموزشهاي اوليه ‌پيرامون سرويس
 • ارائه آموزش تكنيكهاي در حال كار با شركت با متد روز و استاندارد هاي روز
 • ارائه خدمات 24 ساعته به هتل آپارتمانها و برجهاي مسكوني
 • هدفمند سازي سرويس در جهت ارائه مشتري مدار
اطلاعات تماس:
 • آدرس:مشهد، بلوار ملک آباد، ملک آباد 7،
  خیابان فرهاد 24، ساختمان هنر، طبقه اول،
  واحد 11
 • شماره تماس: 09156206306
 • ایمیل:info@owjlift.com

سیستم آسانسور گیرلس

شرکت اوج فراز با سالها تخصص و تجربه در زمینه نصب و خدمات آسانسور برای مشاوره و ارائه بهترین آسانسور در خدمت شما عزیزان می باشد.
-در این مقاله در مورد آسانسور گیرلس، نوع موتور و کاربرد آن توضیح می دهیم.
در ابتدا به تعریفی ساده از آسانسور می پردازیم در واقع این وسیله به نوعی از تجهیزات حمل و نقل عمودی گفته می شود که بطور موثر اشخاص یا اجسام را بین طبقات در یک ساختمان، کشتی یا سازه های دیگر بالا یا پایین می برد. آسانسورها به طور کلی توسط موتورهای الکتریکی کار می کنند که یا از کابل کششی حرکتی و یا سیستم های وزنه تعادل مثل چاله ، یا پمپ مایع هیدرولیک برای بالا بردن یک پیستون استوانه ای مانند جک استفاده می کنند.
امروزه در صنعت ساختمان وجود اسانسور امری ضروری تلقی می گردد، بدیهی است که انتخاب نوع آسانسور متناسب با نیاز، طراحی ساختمان، کاربری سازه کیفیت زندگی ساکنین آن را بالا می برد.در این مقاله به آسانسور گیرلس و  مزایا و ایرادات آن می پردازیم.

آسانسور گیرلس چیست؟

آسانسور گیرلس همانطور که مشخص میباشد به معنای بدون گیربکس است در واقع نیروی محرکه از طریق اتصال مستقیم از موتور به قرقره کشش منتقل گردد، موتور از نوع بدون گیربکس (گیرلس) می باشد. موتورهای گیرلس، ولتاژ و فرکانس متغییر کار می کنند. وجود این نوع موتور برای آسانسورهای پرسرعت بسیار مهم است.
امروزه این موتور بهترین انتخاب در برآوردن شرایط ترافیکی با کارآیی بالاست. بدین معنی که ساختار تشکیل دهنده آن یک موتور سنکرون آهنربا دائم است با وجود موتور بدون گیربکس دیگر نیاز به تعویض دنده توسط گیربکس نیست که باعث به حداقل رساندن لرزش کابین آسانسور می گردد و در نتیجه حرکتی نرم برای کابین را فراهم میکند، این تکنولوژی فوق العاده، قابلیت حرکت با سرعت بالا و کارکد بی صدا را برای این نوع سیستم آسانسور مهیا می کند . آسانسورهای گیرلس به دو صورت با موتورخانه و بدون موتورخانه (روم لس) نصب و استفاده می شود. .البته آنچه باعث برتری این نوع موتورها میشود کارایی و بازدهی آن است که سبب میشود مصرف انرژی کاهش چشمگیری داشته باشد.
در حالت کلی پیشنهاد می گردد برای آسانسورهایی که نیازمند سرعت بیش از 2.5 متر بر ثانیه می باشد از موتورهای گیرلس برای آسانسور مربوطه استفاده شود.برای کسب اطلاعات فنی با همکاران ما در شرکت اوج فراز تماس حاصل نمایید.

 لازم است بدانیم برای تنظیم سرعت و دور موتور آسانسور نیاز به جعبه دنده در موتور داریم. سرعت درآسانسور با موتور گیربکسی توسط گیربکس تغییر می کند، اما در گیرلسی وظیفه اینکار بر عهده سیم پیچ هاست.

چگونه با آسانسور گیرلس هزینه های ساختمان را کاهش دهیم؟

کاهش مصرف انرژی و برق در موتور های گیرلس نسبت به موتور های گیربکسی تا 50% می باشد البته لازم به ذکر است که هزینه خرید این نوع آسانسورها به مراتب بیشتر از آسانسورهای گیربکسی است.
همچنین به دلیل عدم وجود گیربکس نیاز به بازرسی ماهانه و هزینه های تعویض روغن موجود ندارد.
قیمت آسانسور گیربکس 5 توقف >> محاسبه قیمت آنلاین

سرعت نصب  تجهیز آسانسور گیرلس چقدر است؟


جالب است بدانید در آسانسور های گیرلس بدلیل فقدان گیربکس از لحاظ حجم کوچکتر از موتورهای گیربکسی آسانسور می باشد و طبیعتا باعث نصب سریعتر آسانسور شده و هزینه سرویس و تعمیرات آسانسور را به کمترین حالت می رساند و همین مشخصات باعث می شود که موتور گیرلس آسانسور برای ساختمانهای اداری و یا ساختمانهای مسکونی پرترافیک بسیار مناسب و مقرون به صرفه باشد.نوع ساخت موتور گیرلس:


آسانسور گیرلس شامل یک موتور برای تولید نیروی محرکه٬ شاسی موتور ، فلکه کششی٬ ترمز مغناطیسی٬ بلبرینگ های محافظ ، آرمیچر جریان مستقیم و فلکه هرز گرد و... می باشد البته لازم به ذکر است که این موتور ها به دلیل عدم استفاده از روغن، با محیط زیست سازگاری بسیار خوبی دارند و بدلیل بازدهی بسیار بالا، دارای برگشت پذیر ی بالائی نیز هستند بنابراین با توجه به ماهیت ترمز الکتریکی در این گونه آسانسورها در مرحله ترمز انرژی ناشی از ترمز به جای اتلاف به صورت حرارت، مجدد به شبکه تزریق می شود..

انواع موتور های آسانسورهای گیرلس


موتور گیرلس AC با آهنربای دائمی
موتور گیرلس AC با ولتاژ و فرکانس متغیر
موتور گیرلس DC با ولتاژ متغیر

مزایای استفاده از آسانسور گیرلس میتوان به موارد زیر اشاره کرد

- مناسب برای تعداد استارت بالا در فضاهای پر تردد به دلیلی فناوری کارکرد بسیار بالا
- امکان نصب در فضاهای محدود و حتی بدون موتورخانه
- کاهش ابعاد موتور و حذف گیربکس باعث کاهش لرزش و صدای حرکت آسانسور می شود.
- دسترسی به سرعت های بالا در تعداد توقف های زیاد که از ۱ تا ۵ متر بر ثانیه می رسد.
- استفاده از مغناطیس دائم و حرکت فوق العاده نرم که از این لحاظ قابل قیاس با موتورهای گیربکس دار نیستند

برای کسب اطلاعات بیشتر با همکاران ما تماس حاصل نمایید.

 
 


مطالب دیگر


ضرورت وجود تهویه و کولر در آسانسورهای هتل ها و مجتمع های مسکونی بزرگ
1397/10/02

قطعا تحمل هوای نامطبوع در اماکن عمومی و بسته مانند آسانسور غیرقابل تحمل خواهد بود و این مشکل با ازدحام جمعیت در مکان های شلوغ تشدید می شود.(بیشتر مطالعه کنید: فرهنگ آسانسور) در این مواقع نیاز به سیستم...


ادامه نوشته


نگهداری و تعمیرات تاسیسات و ابنیه ویژه مدیران ساختمان و مالکین
1397/05/28

با توجه به وضعیت واردات و تولید کالا، در روزهای کنونی، یکی از مسائل بحرانی برای مالکین و کاربران ابنیه، هزینه های بالای  مالی، مسئولیتی و جانی، نگهداری و تعمیرات ساختمان می باشد. مراقبت و نگهداری...


ادامه نوشته


خرابی و فرسودگی تراول کابل و تعویض آن
1397/09/05

 تراول کابل در سیستم آسانسوردر واقع تراول کابل گونه ای کابل تخت است که رابط بین تابلوی فرمان آسانسور و کابین می باشد و همانطور که از نامش پیداست، این کابل در تمام مدت در حال حرکت می باشد و از این...


ادامه نوشته


سیستم آسانسور گیرلس
1397/02/15

شرکت اوج فراز با سالها تخصص و تجربه در زمینه نصب و خدمات آسانسور برای مشاوره و ارائه بهترین آسانسور در خدمت شما عزیزان می باشد.-در این مقاله در مورد آسانسور گیرلس، نوع موتور و کاربرد آن توضیح می دهیم....


ادامه نوشته


ریل راهنمای کابین و وزنه
1397/06/21

 با توجه به اینکه ریل راهنمای کابین و وزنه در داخل چاهک است و وجود هر گونه اشکال در ریل ها روی عملکرد کل آسانسور نیز تاثیرگذار است، بنابراین می توان آن را یکی از مهم ترین قطعات آسانسور نامید، که...


ادامه نوشته