چرا اوج فراز بیهق؟
 • استفاده از تكنسين هاي با تجربه
 • بكارگيري تجربيات چندين ساله در تعميرات و خدمات پس از فروش
 • خدمات حرفه اي و پيوسته با نرم افزار هاي مديريتي سرويس و نگهداري
 • هماهنگي هاي لازم با مديران ساختمان و آموزشهاي اوليه ‌پيرامون سرويس
 • ارائه آموزش تكنيكهاي در حال كار با شركت با متد روز و استاندارد هاي روز
 • ارائه خدمات 24 ساعته به هتل آپارتمانها و برجهاي مسكوني
 • هدفمند سازي سرويس در جهت ارائه مشتري مدار
اطلاعات تماس:
 • آدرس:مشهد، بلوار ملک آباد، ملک آباد 7،
  خیابان فرهاد 24، ساختمان هنر، طبقه اول،
  واحد 11
 • شماره تماس: 09156206306
 • ایمیل: infoowjlift.com

سیستم آسانسور گیربکس

به طور کلی موتور آسانسور به دو نوع تقسیم می گردد موتور گیربکس آسانسور و موتور بدون گیربکس آسانسور که گیرلس نامیده می شود.

درصورتی که نیروی محرکه انتقالی به قرقره کششی از طریق یک چرخ دنده حلزونی انجام پذیرد، موتور از نوع گیربکس دار بوده و همانطور که می دانید در موتور آسانسورهای گیربکسی برای افزایش سرعت و دور موتور در هر لحظه از گیربکس استفاده می شود که خود به دو نوع تقسیم می شوند.
گیربکس نیروی موتور را دریافت کرده و قدرت آن را افزایش در نتیجه سرعت چرخش را کاهش می دهد.
موتور گیربکس بدلیل وجود گیربکس انرژی و برق بیشتری برای هر بار شروع حرکت خود در هر لحظه احتیاج دارد و همچنین راندمان یا بازده کاری آن پائین است، البته هزینه کمتری نسبت به آسانسورهای گیرلسی دارد.

قیمت آسانسور گیربکس 5 توقف >> محاسبه قیمت آنلاین

همچنین در آسانسور های گیربکسی نوع ترمز موتور از نوع ترمز دیسکی می باشد بنابراین هزینه فرسایش لنت ترمز در این نوع از موتور آسانسور بالاتر است و لنت ترمز باید در هر سرویسکاری آسانسور طبق چک لیست سرویسکاری آسانسور چک و تعویض گردد.

برای آگاهی از نوع آسانسور مناسب پروژه خود با همکاران فنی ما در واحد مشاوره و فروش اوج فراز تماس حاصل نمایید.معمولا دو نوع دسته بندی برای آسانسور ها وجود دارد که در ادامه به آن می پردازیم:

 • در یک دسته بندی، موتورهای آسانسور کششی به دو "نوع گیربکسی" و "بدون گیربکس" تقسیم می شوند.
 • در یک دسته بندی دیگر، موتورهای آسانسور به دو نوع "تک سرعته" و "دو سرعته" تقسیم می شوند.

موتور تک سرعته گیربکسیاین موتور تک سرعته ، نیروی خود را از طریق گیربکس به آسانسور منتقل می کند و فقط یک سرعت حرکت برای موتور آن تعریف شده، بنابراین در هنگامی که کابین آسانسور به نزدیکی طبقه رسید، از طریق ترمز موتور، حرکت کابین کند شده و در نهایت کابین در تراز طبقه متوقف می شود.


موتور دو سرعته گیربکسی


 موتور دو سرعته گیربکس آسانسور در واقع دو سیم پیچ و دو سرعت برای حرکت دارد. هنگام شروع حرکت، دور تند استفاده می شود و سیم پیچ پرسرعت به کار افتاده و برای محدود کردن جریان یک مقاومت بصورت سری به آن متصل می گردد، شتاب گیری آرام کابین با کاهش تدریجی میدان مقاومت صورت می گیرد،با نزدیک شدن به پاگرد طبقه،سیم پیچ پرسرعت از کار افتاده و موتور با سیم پیچ کم سرعت حرکت نموده تا در نهایت طریق از نیروی ترمز توقف کامل نماید .

   
  بمنظور کاهش ضربات ناشی از شتاب اولیه و یا توقف، چرخ فلزی بزرگ و سنگینی به نام فلایویل (یا چرخ طیار) به موتور متصل است که تکانه های موتور را جذب کرده و کمی حرکت را در این نوع سیستم نرمتر می کند.


  بررسی کارکردآسانسور گیربکس

  به علت ابعاد حجیم موتور می بایست در قسمت بالای چاه آسانسور اتاقی به عنوان موتور خانه پیش بینی نمود. موتور داغ می کند،در صورت استفاده بیش از حد سنسور حرارتی داخل موتور عمل کرده آسانسور را از حرکت باز می دارد. دور تند موتور درموتور گیر بکس حدود۱۵۰۰دور در دقیقه می باشد،بنا براین صدای بیشتری تولید می کند که در کابین و طبقات هنگام حرکت آسانسور به وضوح شنیده می شود.
  شرکت اوج فراز با سالها تجربه در زمینه واردات، نصب و سرویس آسانسور و همراهی تیمی فنی و کارشناسان متخصص خود در خدمت شما می باشد.
  برای کسب اطلاع بیشتر با همکاران ما در واحد مشاوره و فروش تماس حاصل فرمایید.

  • موتور گیربکسی AC تک سرعته
  • موتور گیربکسی AC دو سرعته
  • موتور گیربکسی AC 
  • با ولتاژ و فرکانس متغیر
  • موتور گیربکسی DC  با ولتاژ متغیر

  شركت فنـي مهندسـي اوج فـراز بيـهق با مجوز طراحي و مونتاژ از وزارت صنايع و معادن، عضویت رسمی اتحادیه برق، الکترونیک و آسانسور مشهد، با بهره‌گيري از پرسنل مجرب و متخصص و با بیش از ده سال سابـقه؛ مفتخر به ارائه خدمـات مشاوره، ساخت، مونتاژ، تعمير و نگهداري انواع آسانسور و پله‌برقي در سراسر کشور می‌باشد.

  همچنین، این شرکت به عنوان نماینده رسمی خدمات فروش، نصب، سرویس و نگه داری پک های آسانسور و پله برقی دو برند معتبر METRON آلمان و DELSO چین (با تکنولوژی آلمان) را ارائه می‌دهد.اوج فراز... فراتر از امنیت ...  با ما تماس بگیرید...

  اینستاگرامwww.Instagram.com/owjlift
  تلگرام: www.telegram.me/owjlift
  فیس بوک:www.facebook.com/owjlift

  مطالب دیگر


  آسانسور کارگاهی در ساختمان های در حال ساخت
  1397/07/14

  آسانسور کارگاهی برای جابجایی افراد و حمل مصالح ساختمانی به کار می رود و از جمله تجهیزات مهمی است که بیشترین کاربرد را به هنگام ساخت و ساز دارد که اجرا و به کارگیری این نوع آسانسور از نظر اقتصادی نیز ک...


  ادامه نوشته


  قطعات پله برقی
  1397/07/09

  در ابتدا در مورد پله برقی و نحوه کارکرد آن، یک تعریف اجمالی داشته باشیم؛ پله برقی در واقع راه پله متحرکی است که برای جابجایی و حمل افراد به بالا و پائین در یک فاصله عمودی  به کار می رود. پله برقی...


  ادامه نوشته


  جعبه ریویزیون و کارکدک آسانسور
  1397/10/26

  در یک تعریف کلی از جعبه رویزیون و کارکدک آسانسور می توان گفت که ارتباط دهنده اتصالات الکتریکی که روی کابین آسانسور قرار دارد با تابلو کنترل آسانسور است که عملکرد آن زمانی معنی پیدا میکند که به وسیله ن...


  ادامه نوشته


  کابین آسانسور (ویژگی ظاهری،شاسی های احضار استاندارد و ... )
  1397/04/05

  کابین آسانسور از قسمت های مهم و اصلی آسانسور است که امنیت مسافران و زیبایی ظاهر آن در طراحی به شدت مورد توجه قرار می گیرد ، به همین دلیل تلاش میشود که در ساخت دیواره، کف، سقف، قاب و کفشک های کابین از...


  ادامه نوشته


  ریل در آسانسور هیدرولیک
  1397/11/06

  ریل آسانسور یکی از قطعات با اهمیت آسانسور است که نقش مهمی در چگونگی عملکرد و همچنین امنیت آسانسور دارد، به این معنی که وجود هر گونه ایراد یا اشکال در ریل باعث می شود کل عملکرد آسانسور دچار مشکل شود.در...


  ادامه نوشته