چرا اوج فراز بیهق؟
 • استفاده از تكنسين هاي با تجربه
 • بكارگيري تجربيات چندين ساله در تعميرات و خدمات پس از فروش
 • خدمات حرفه اي و پيوسته با نرم افزار هاي مديريتي سرويس و نگهداري
 • هماهنگي هاي لازم با مديران ساختمان و آموزشهاي اوليه ‌پيرامون سرويس
 • ارائه آموزش تكنيكهاي در حال كار با شركت با متد روز و استاندارد هاي روز
 • ارائه خدمات 24 ساعته به هتل آپارتمانها و برجهاي مسكوني
 • هدفمند سازي سرويس در جهت ارائه مشتري مدار
اطلاعات تماس:
 • آدرس:مشهد، بلوار ملک آباد، ملک آباد 7،
  خیابان فرهاد 24، ساختمان هنر، طبقه اول،
  واحد 11
 • شماره تماس: 09156206306
 • ایمیل: infoowjlift.com

ریل راهنمای کابین و وزنه

 

با توجه به اینکه ریل راهنمای کابین و وزنه در داخل چاهک است و وجود هر گونه اشکال در ریل ها روی عملکرد کل آسانسور نیز تاثیرگذار است، بنابراین می توان آن را یکی از مهم ترین قطعات آسانسور نامید، که نقش موثری هم از لحاظ ایمنی و هم در چگونگی عملکرد آن دارد.

در واقع ریل ها در آسانسور نقش هدایت کننده را به عهده دارند و به عنوان ریل راهنما از پیچیدن و یا حرکت پاندولی کابین در اثر بارهای ناهمگون جلوگیری به عمل می آورند.

Elevator Guide Rail ریل راهنما چیست؟

ریل راهنما ستونی فلزی است که مسیر حرکت کابین و وزنه تعادل را در حالت سیستم محرک کششی ثابت نگه میدارد و به زبان ساده تر به اجزای فلزی به شکل T که جهت هدایت کابین یا وزنه تعادل استفاده می شود ، ریل راهنما کابین  و وزنه می گویند که اغلب از جنس فولاد است.

و اگر در نظر داشته باشیم که در بین قطعات زیادی که در یک آسانسور استفاده می شود ،ریل ها تنها قسمت ثابت آسانسور و سایر قطعات متحرک هستند، به میزان اهمیت و نقشِ حساس آن در کارکرد تجهیزات آسانسور پی خواهید برد.

  مهمترین و با کیفیت ترین برندهای تولید ریل در جهان

  به طور کلی ریل ها  را به ۲ دسته کلی تقسیم می شوند:

  • ریل های راهنمای کابین: جهت هدایت کابین
  • ریل های راهنمای  وزنه: جهت هدایت وزنه ها

  دلایل استفاده از ریل های آسانسور:

  • برای هدایت مسیر کابین و وزنه تعادل در حرکت عمودی و کاهش حداقلی حرکات افقی
  • جلوگیری از نوسانات کابین در برابر نیروهای خارج از مرکز توقف
  • امکان نگهداشتن و توقف کابین در زمان فعال شدن عملکرد مکانیزم ایمنی

   برای اطلاعات بیشتر مقاله "قطعات اصلی آسانسور "را مطالعه کنید.

   در سایرکشورها ،ریل ها بنابر استفاده آن T5، T9...نامگذاری می شوند ، اما نحوه نام گذاری آن در ایران کاملا متفاوت با کشورهای دیگر و حتی برندهای مطرح است.

  به طور معمول طول ریل ها پنج متر است که در ابتدا و انتهای آن چهار سوارخ برای اتصال ریل ها به یکدیگر در آن تعبیه شده است که درﻣﺤﻞ اﻧﺘﻬﺎﯾﯽ، اﯾﻦ رﯾﻞﻫﺎ ﺑﻮﺳﯿﻠﻪ ﺻﻔﺤﺎت ﻓﻠﺰي و ﭘﯿﭻ و ﻣﻬﺮه ﺑﻪ ﯾﮑﺪﯾﮕﺮ ﻣﺘﺼﻞ ﻣﯽﮔﺮدﻧﺪ. ﺗﺎ در ﻃﻮل ﻣﺴﯿﺮ ﺣﺮﮐﺖ ﮐﺎﺑﯿﻦ و وزﻧه ﺗﻌﺎدل را ﻫﺪاﯾﺖ ﻧﻤﺎﯾﻨﺪ .اﯾﻦ رﯾﻞﻫﺎ در ارﺗﻔﺎعﻫﺎي ﻣﻌﯿﻨﯽ ﻣﻄﺎﺑﻖ ﺑﺎ ﻣﺤﺎﺳﺒﺎت ﻣﺨﺼﻮص، ﺑﻮﺳﯿﻠﻪ اﺟﺰاﺋﯽ ﺑﻪ ﻧﺎم ﺑﺮاﮐﺖ ﺑﻪ اﺳﮑﻠﺖ ﭼﺎه ﻣﺘﺼﻞ ﻣﯽ ﮔﺮدﻧﺪ.

  دو وظیفه عمده ای که  رﯾﻞﻫﺎ به عهده دارند ،ﯾﮑﯽ آﻧﮑﻪ ﻣﺴﯿﺮ ﺣﺮﮐﺖ را ﺛﺎﺑﺖ و در حالت تعادل نگه می دارند و دﯾﮕﺮ آﻧﮑﻪ در زﻣﺎن ﻋﻤﻠﮑﺮد ﺗﺮﻣﺰ اﯾﻤﻨﯽ ( پاراشوت ) ﺑﻪ ﻋﻨﻮان یک ﺗﮑﯿﻪ ﮔﺎه ﻋﻤﻞ ﻣﯽ ﮐﻨﻨﺪ. کیفیت و ابعاد رﯾﻞ ﻫﺎ با توجه ﺑﻪ ﻇﺮﻓﯿﺖ و ﺳﺮﻋﺖ آﺳﺎﻧﺴﻮرﻫﺎي ﻣﺨﺘﻠﻒ ﺳﺎﺧﺘﻪ ﻣﯽ ﺷﻮد.

  درضمن ریلهای راهنمای آسانسور باید از جنس فولاد مخصوص (نورد سخت) بوده و استحکام ماشین کاری شده باشدکه درستی انتخاب و نصب آن باید توسط شرکت معتبر آسانسوری تضمین و تامین گردد.

   

  شرکت اوج فرازبیهق با سالها تجربه وتخصص وبا استفاده از متخصصان مجرب و مشاوره در نصب واجرای انواع آسانسورهای مختلف و ترکیبی و همینطور نصب تجهیزات و سرویس و نگهداری آن،آماده همکاری با شماست. برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

  مطالب دیگر


  مزایای استفاده از سیستم VVVF یا تک دور متغیر
  1397/01/27

  1- حرکت و توقف نرم و بدون ضربهیکی از مهمترین مزایای درایو کنترل سرعت که استفاده از آن را می توان یک لزوم دانست، حرکت بسیار نرم در استارت، کاهش سرعت نرم و توقف الکتریکی بدون ضربه است.2-بدون سر و صدا و...


  ادامه نوشته


  نحوه محاسبه توان مورد نیاز موتور آسانسور جهت انتخاب موتور
  1397/06/17

  سرعت آسانسور به جز در زمانی که باید از حال سکون به حرکت در آید و بلعکس، مقدار ثابتی است. در این حالت تعادل، توان مورد نیاز آسانسور هنگامی است که نیروی وارده بر سیستم حداکثر مقدار را دارد. این توان را...


  ادامه نوشته


  آسانسور بدون موتورخانه
  1398/01/24

  اجرای آسانسور بدون موتورخانه در پشت بام ساختمان : سیستم کششی ویژگی های منحصر به فرد آسانسور های روم لس● عدم نیاز به موتورخانه● فرایند نصب سریع آسانسور● سازگاری با محیط زیست● کم حجم بودن قطعات و لوازم،...


  ادامه نوشته


  تاور کرین
  1397/04/09

  تاور کرین یکی از انواع ماشین آلات ساختمانی و نوعی جرثقیل برجی است که اجسام سنگین را تا ارتفاع مشخصی بالا می برد و سپس آنها را در شعاع های مختلف جابه جا می کند و به فاصله دورتری انتقال می دهد. با توجه...


  ادامه نوشته


  راه اندازی بلندترین پله برقی دنیا در چین
  1397/02/08

  طولانی‌ترین پله‌برقی جهان در کشور چین طراحی و راه‌اندازی شده است. این پله‌برقی طولانی در Grand Canyon در روستای Qixing استان Hubei در مرکز چین افتتاح شده است. گردشگران تور چین می‌توانند از این پله‌برق...


  ادامه نوشته