چرا اوج فراز بیهق؟
 • استفاده از تكنسين هاي با تجربه
 • بكارگيري تجربيات چندين ساله در تعميرات و خدمات پس از فروش
 • خدمات حرفه اي و پيوسته با نرم افزار هاي مديريتي سرويس و نگهداري
 • هماهنگي هاي لازم با مديران ساختمان و آموزشهاي اوليه ‌پيرامون سرويس
 • ارائه آموزش تكنيكهاي در حال كار با شركت با متد روز و استاندارد هاي روز
 • ارائه خدمات 24 ساعته به هتل آپارتمانها و برجهاي مسكوني
 • هدفمند سازي سرويس در جهت ارائه مشتري مدار
اطلاعات تماس:
 • آدرس:مشهد، بلوار ملک آباد، ملک آباد 7،
  خیابان فرهاد 24، ساختمان هنر، طبقه اول،
  واحد 11
 • شماره تماس: 09156206306
 • ایمیل:info@owjlift.com

اطلاعات تماس دفتر عراق:
 • آدرس: Office: Al-Omaraa hotel ... Al Diwaniyah, Iraq
 • شماره تماس: 009647801610168
 • ایمیل:nazmgali@gmail.com

ریل راهنمای کابین و وزنه

 

با توجه به اینکه ریل راهنمای کابین و وزنهدر داخل چاهک است و وجود هر گونه اشکال در ریل ها روی عملکرد کل آسانسورنیز تاثیرگذار است، بنابراین می توان آن را یکی از مهم ترین قطعات آسانسور نامید، که نقش موثری هم از لحاظ ایمنی و هم در چگونگی عملکرد آن دارد.

در واقع ریل ها در آسانسور نقش هدایت کننده را به عهده دارند و به عنوان ریل راهنما از پیچیدن و یا حرکت پاندولی کابین در اثر بارهای ناهمگون جلوگیری به عمل می آورند.

Elevator Guide Rail ریل راهنما چیست؟

ریل راهنما ستونی فلزی است که مسیر حرکت کابین و وزنه تعادل را در حالت سیستم محرک کششی ثابت نگه میدارد و به زبان ساده تر به اجزای فلزی به شکل Tکه جهت هدایت کابین یا وزنه تعادل استفاده می شود ، ریل راهنما کابین  و وزنهمی گویند که اغلب از جنس فولاد است.

و اگر در نظر داشته باشیم که در بین قطعات زیادی که در یک آسانسور استفاده می شود ،ریل ها تنها قسمت ثابت آسانسورو سایر قطعات متحرک هستند، به میزان اهمیت و نقشِ حساس آن در کارکرد تجهیزات آسانسور پی خواهید برد.

  مهمترین و با کیفیت ترین برندهای تولید ریل در جهان

  به طور کلی ریل ها  را به ۲ دسته کلی تقسیم می شوند:

  • ریل های راهنمای کابین: جهت هدایت کابین
  • ریل های راهنمای  وزنه: جهت هدایت وزنه ها

  دلایل استفاده از ریل های آسانسور:

  • برای هدایت مسیر کابین و وزنه تعادل در حرکت عمودی و کاهش حداقلی حرکات افقی
  • جلوگیری از نوسانات کابین در برابر نیروهای خارج از مرکز توقف
  • امکان نگهداشتن و توقف کابین در زمان فعال شدن عملکرد مکانیزم ایمنی

   برای اطلاعات بیشتر مقاله "قطعات اصلی آسانسور"را مطالعه کنید.

   در سایرکشورها ،ریل ها بنابر استفاده آن T5، T9...نامگذاری می شوند ، اما نحوه نام گذاری آن در ایران کاملا متفاوت با کشورهای دیگر و حتی برندهای مطرح است.

  به طور معمول طول ریل ها پنج متر است که در ابتدا و انتهای آن چهار سوارخ برای اتصال ریل ها به یکدیگر در آن تعبیه شده است که درﻣﺤﻞ اﻧﺘﻬﺎﯾﯽ، اﯾﻦ رﯾﻞﻫﺎ ﺑﻮﺳﯿﻠﻪ ﺻﻔﺤﺎت ﻓﻠﺰي و ﭘﯿﭻ و ﻣﻬﺮه ﺑﻪ ﯾﮑﺪﯾﮕﺮ ﻣﺘﺼﻞ ﻣﯽﮔﺮدﻧﺪ. ﺗﺎ در ﻃﻮل ﻣﺴﯿﺮ ﺣﺮﮐﺖ ﮐﺎﺑﯿﻦ و وزﻧه ﺗﻌﺎدل را ﻫﺪاﯾﺖ ﻧﻤﺎﯾﻨﺪ .اﯾﻦ رﯾﻞﻫﺎ در ارﺗﻔﺎعﻫﺎي ﻣﻌﯿﻨﯽ ﻣﻄﺎﺑﻖ ﺑﺎ ﻣﺤﺎﺳﺒﺎت ﻣﺨﺼﻮص، ﺑﻮﺳﯿﻠﻪ اﺟﺰاﺋﯽ ﺑﻪ ﻧﺎم ﺑﺮاﮐﺖ ﺑﻪ اﺳﮑﻠﺖ ﭼﺎه ﻣﺘﺼﻞ ﻣﯽ ﮔﺮدﻧﺪ.

  دو وظیفه عمده ای که  رﯾﻞﻫﺎ به عهده دارند ،ﯾﮑﯽ آﻧﮑﻪ ﻣﺴﯿﺮ ﺣﺮﮐﺖ را ﺛﺎﺑﺖ و در حالت تعادل نگه می دارند و دﯾﮕﺮ آﻧﮑﻪ در زﻣﺎن ﻋﻤﻠﮑﺮد ﺗﺮﻣﺰ اﯾﻤﻨﯽ ( پاراشوت ) ﺑﻪ ﻋﻨﻮان یک ﺗﮑﯿﻪ ﮔﺎه ﻋﻤﻞ ﻣﯽ ﮐﻨﻨﺪ. کیفیت و ابعاد رﯾﻞ ﻫﺎ با توجه ﺑﻪ ﻇﺮﻓﯿﺖ و ﺳﺮﻋﺖ آﺳﺎﻧﺴﻮرﻫﺎي ﻣﺨﺘﻠﻒ ﺳﺎﺧﺘﻪ ﻣﯽ ﺷﻮد.

  درضمن ریلهای راهنمای آسانسور باید از جنس فولاد مخصوص (نورد سخت) بوده و استحکام ماشین کاری شده باشدکه درستی انتخاب و نصب آن باید توسط شرکت معتبر آسانسوری تضمین و تامین گردد.

   

  شرکت اوج فرازبیهق با سالها تجربه وتخصص وبا استفاده از متخصصان مجرب و مشاوره در نصب واجرای انواع آسانسورهای مختلف و ترکیبیو همینطور نصب تجهیزات و سرویس و نگهداری آن،آماده همکاری با شماست. برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

  مطالب دیگر


  عجیب ترین و جذاب ترین آسانسورهای جهان
  1397/05/09

  آسانسور  بایلونگ به معنای هزار اژدها که در کوه های zhangjijie  به طور 1070 فوت واقع شده است. (عکس فوق) این آسانسو شیشه ای در زمان 2 دقیقه ارتفاع صخره را پیموده و منظره ی بی نظیری از طبیعت چی...


  ادامه نوشته


  فرهنگ آسانسور
  1397/05/27

  ممکن است که برای شما هم پیش آمده باشد که در طی یک روز با مواردی از بی فرهنگی و عدم رعایت قوانین که باعث اذیت و آزار شما یا اطرافیانتان است ، روبرو شده باشید. نکات  بسیار بدیهی و آسان که با کمی تو...


  ادامه نوشته


  سرویس و نگهداری آسانسور و پله برقی هتل ها، مجتمع های تجاری-مسکونی
  1397/09/06

  آسانسور اوج فراز بیهق با سالها تجربه در صنعت آسانسور، همکاری با متخصصین مجرب و تکنسین های فنی آسانسور خدمات سرویس/نگهداری آسانسور و پله برقی هتل ها، برج ها، مجتمع های اداری و مسکونی بلند مرتبه را به ط...


  ادامه نوشته


  نماد های رایج در پلان ساختمان
  1397/06/25

   ( جهت نقشه، کد ارتفاعی، داکت، کمد دیواری…)ضرورت آشنایی با پلان معماری ساختمان برای آشنایی با نقشه خوانی ساختمان ابتدا باید علایم اولیه موجود در پلان را یاد بگیریم .هر فردی بدون نیاز به دانش...


  ادامه نوشته


  ساختار سیم بکسل آسانسور
  1397/01/23

  بسته به شرایط  و مقاصد مختلفاستفاده آسانسور در ساختمان ها ، سیم بکسل آسانسور یا با مغز کنفی استفاده می شود و یا با مغز فولادی بهکار برده میشود . مغز کنف سیم بکسل آسانسور از جنس طبیعی و یا...


  ادامه نوشته