چرا اوج فراز بیهق؟
 • استفاده از تكنسين هاي با تجربه
 • بكارگيري تجربيات چندين ساله در تعميرات و خدمات پس از فروش
 • خدمات حرفه اي و پيوسته با نرم افزار هاي مديريتي سرويس و نگهداري
 • هماهنگي هاي لازم با مديران ساختمان و آموزشهاي اوليه ‌پيرامون سرويس
 • ارائه آموزش تكنيكهاي در حال كار با شركت با متد روز و استاندارد هاي روز
 • ارائه خدمات 24 ساعته به هتل آپارتمانها و برجهاي مسكوني
 • هدفمند سازي سرويس در جهت ارائه مشتري مدار
اطلاعات تماس:
 • آدرس:مشهد، بلوار ملک آباد، ملک آباد 7،
  خیابان فرهاد 24، ساختمان هنر، طبقه اول،
  واحد 11
 • شماره تماس: 09156206306
 • ایمیل: infoowjlift.com

درایو تابلو فرمان آسانسور

درایور که به آن اینورتر یا کانورتور فرکانس و یا کنترل کننده دور موتور نیز گفته میشود ، برای تنظیم کردن دور الکتروموتورها استفاده میگردد.

وظیفه درایوها کنترل دور موتور است. در واقع درایوها  قادرند دور موتور را از صفر تا چندین برابر دور نامی موتور و بطور مداوم تغییر دهند.


کنترل کننده  موتور ميتواند به صورت دستی يا اتوماتيک يک موتور را راه اندازي يا متوقف کند ، و به سمت جلو يا عقب (راست گرد ،چپ گرد ) حرکت دهد و يا با سرعت و گشتاور تنظيم شده به حرکت در آورد و در برابر اضافه بار و فالتها محافظت کند. دامنه استفاده از کنترل کننده موتور با توجه به کاربردهای مختلف از مصارف عادی ومعمولی نظير کامپيوتر ، ماشین فاکس ، سيستم های گرمايشی و سرمايشی تا مصارف پيچيده صنعتی مانند خطوط توليد روباتيک نیز ميتواند باشد.

درايوها در کاربردهاي گوناگون نظیر سیستم های سرور يا کنترل کننده دور موتور با فیدبک در الکتروموتورهاي AC و DC استفاده مي شود. درايوهای دور موتور قادر هستند دور موتور را به صورت متوالی از صفر تا چندين برابر دور نامی تغيير بدهند. تنظيم دور موتور در الکتروموتورها علاوه بر کاربردهاي زیادی که در پروسه هاي صنعتي دارد ، باعث صرفه جویی کردن در مصرف انرژي هم مي شود. علاوه بر آن درايوها در راه اندازي موتور و جريان شروع کار و استارت موتور از شبکه را به ميزان چشمگیری کاهش ميدهند. بطوريکه اين جريان بسیار کمتر از جريان اسمی موتور است.

درایوها میتوانند موتور را به نرمی و کاملا هدایت شده  استارت بزنند و متوقف  نمایند. در ضمن زمان شروع و توقف آن را نیز میتوان بدقت تنظیم نمود. این زمانها میتوانند کسری از ثانیه و یا صدها دقیقه باشد. توانائی درایو در استارت و استپ نرم موجب کاهش قابل ملاحظه تنشهای مکانیکی در کوپلینگها و سایر ادوات دوار میگردد.
درایوها تجهیزاتی هستند که از قطعات الکترونیکی مانند : تریستورها ، IGBT و ... ساخته شده اند و از آنها برای کنترل ولتاژ یا کنترل فرکانس استفاده می شود. علاوه براین در وسایلی مانند جرثقیل ها ، آسانسورها و ......... که عدم وجود ضربه در راه اندازی و توقف موتور از اهمیت ویژه ای برخورداراست، استفاده از درایو غیر قابل اجتناب است .
مزایای استفاده از كنترل كننده های دور موتورهای الكتريكی

- عمر مفيد بالا (به علت بهره بردن از مدار های الكترونيك قدرت)
- قابلیت درايو در بازگردانیدن انرژی مصرفی در ترمزهای مكانيكی  يا مقاومت های الكتريكی به شبكه
-كاهش جريان راه انداز که ازشبکه كشيده شده (جريان راه اندازي كمتر از 10 درصد جريان نامی می شود)
-كاهش مصرف انرژی در سيستم هایی که دارای فن  هستند (در گذشته با وجود موتور های دور ثابت ، كنترل جريان سيال با دمپرها صورت می پذیرفت)
-كاهش تنش های الكتريكی (به دليل راه اندازی و توقف نرم) و در نتیجه آن كاهش تنش های مكانيكی  کهاين خود باعث كاهش هزينه های تعمير و نگهداری آن می شود.
- افزايش دامنه تغييرات امکان پذیر برای سرعت موتور نسبت به شیوه های مكانيكي
- اضافه کردن امكانات نرم افزاری برای مديريت نمودن عملكرد كنترل دور
 


مطالب دیگر


قطعات پله برقی
1397/07/09

در ابتدا در مورد پله برقی و نحوه کارکرد آن، یک تعریف اجمالی داشته باشیم؛ پله برقی در واقع راه پله متحرکی است که برای جابجایی و حمل افراد به بالا و پائین در یک فاصله عمودی  به کار می رود. پله برقی...


ادامه نوشته


دستگاه برش و خم CNC
1397/12/07

لازم است بدانیم دستگاه برش و خم یا  CNC، مخفف Computer Numerical Control مي باشد.يك دستگاه CNC، عملا همان دستگاه دستي ساده مي باشد كه قابليت فرمان پذيري از طريق كد ها و منطق رياضياتي را دارد. در...


ادامه نوشته


رمپ Ramp (سطح شیبدار)
1397/03/22

رمپ سطح شیبداری است که برای ارتباط دو نقطه ای که با هم تراز نیستند در نظر گرفته میشود و برای دسترسی اتومبیل ها یا افراد، به ترازهای مختلف در یک ساختمان و در بیمارستان ها خیابان ها نیز برای راحتی جابجا...


ادامه نوشته


خرید تابلوفرمان آسانسور
1398/04/27

فاکتورهای مهم در انتخاب تابلو فرمانتابلو فرمان یکی از مهمترین بخش های آسانسور محسوب می شود که فرمان های لازم را به موتور آسانسور ارسال می کند. یکی از نکات مهم در انتخاب نوع تابلو فرمان آسانسور کیفیت ق...


ادامه نوشته


کابین آسانسور (ویژگی ظاهری،شاسی های احضار استاندارد و ... )
1397/04/05

کابین آسانسور از قسمت های مهم و اصلی آسانسور است که امنیت مسافران و زیبایی ظاهر آن در طراحی به شدت مورد توجه قرار می گیرد ، به همین دلیل تلاش میشود که در ساخت دیواره، کف، سقف، قاب و کفشک های کابین از...


ادامه نوشته