چرا اوج فراز بیهق؟
 • استفاده از تكنسين هاي با تجربه
 • بكارگيري تجربيات چندين ساله در تعميرات و خدمات پس از فروش
 • خدمات حرفه اي و پيوسته با نرم افزار هاي مديريتي سرويس و نگهداري
 • هماهنگي هاي لازم با مديران ساختمان و آموزشهاي اوليه ‌پيرامون سرويس
 • ارائه آموزش تكنيكهاي در حال كار با شركت با متد روز و استاندارد هاي روز
 • ارائه خدمات 24 ساعته به هتل آپارتمانها و برجهاي مسكوني
 • هدفمند سازي سرويس در جهت ارائه مشتري مدار
اطلاعات تماس:
 • آدرس:مشهد، بلوار ملک آباد، ملک آباد 7،
  خیابان فرهاد 24، ساختمان هنر، طبقه اول،
  واحد 11
 • شماره تماس: 09156206306
 • ایمیل: infoowjlift.com

درایو تابلو فرمان آسانسور

درایور که به آن اینورتر یا کانورتور فرکانس و یا کنترل کننده دور موتور نیز گفته میشود ، برای تنظیم کردن دور الکتروموتورها استفاده میگردد.

وظیفه درایوها کنترل دور موتور است. در واقع درایوها  قادرند دور موتور را از صفر تا چندین برابر دور نامی موتور و بطور مداوم تغییر دهند.


کنترل کننده  موتور ميتواند به صورت دستی يا اتوماتيک يک موتور را راه اندازي يا متوقف کند ، و به سمت جلو يا عقب (راست گرد ،چپ گرد ) حرکت دهد و يا با سرعت و گشتاور تنظيم شده به حرکت در آورد و در برابر اضافه بار و فالتها محافظت کند. دامنه استفاده از کنترل کننده موتور با توجه به کاربردهای مختلف از مصارف عادی ومعمولی نظير کامپيوتر ، ماشین فاکس ، سيستم های گرمايشی و سرمايشی تا مصارف پيچيده صنعتی مانند خطوط توليد روباتيک نیز ميتواند باشد.

درايوها در کاربردهاي گوناگون نظیر سیستم های سرور يا کنترل کننده دور موتور با فیدبک در الکتروموتورهاي AC و DC استفاده مي شود. درايوهای دور موتور قادر هستند دور موتور را به صورت متوالی از صفر تا چندين برابر دور نامی تغيير بدهند. تنظيم دور موتور در الکتروموتورها علاوه بر کاربردهاي زیادی که در پروسه هاي صنعتي دارد ، باعث صرفه جویی کردن در مصرف انرژي هم مي شود. علاوه بر آن درايوها در راه اندازي موتور و جريان شروع کار و استارت موتور از شبکه را به ميزان چشمگیری کاهش ميدهند. بطوريکه اين جريان بسیار کمتر از جريان اسمی موتور است.

درایوها میتوانند موتور را به نرمی و کاملا هدایت شده  استارت بزنند و متوقف  نمایند. در ضمن زمان شروع و توقف آن را نیز میتوان بدقت تنظیم نمود. این زمانها میتوانند کسری از ثانیه و یا صدها دقیقه باشد. توانائی درایو در استارت و استپ نرم موجب کاهش قابل ملاحظه تنشهای مکانیکی در کوپلینگها و سایر ادوات دوار میگردد.
درایوها تجهیزاتی هستند که از قطعات الکترونیکی مانند : تریستورها ، IGBT و ... ساخته شده اند و از آنها برای کنترل ولتاژ یا کنترل فرکانس استفاده می شود. علاوه براین در وسایلی مانند جرثقیل ها ، آسانسورها و ......... که عدم وجود ضربه در راه اندازی و توقف موتور از اهمیت ویژه ای برخورداراست، استفاده از درایو غیر قابل اجتناب است .
مزایای استفاده از كنترل كننده های دور موتورهای الكتريكی

- عمر مفيد بالا (به علت بهره بردن از مدار های الكترونيك قدرت)
- قابلیت درايو در بازگردانیدن انرژی مصرفی در ترمزهای مكانيكی  يا مقاومت های الكتريكی به شبكه
-كاهش جريان راه انداز که ازشبکه كشيده شده (جريان راه اندازي كمتر از 10 درصد جريان نامی می شود)
-كاهش مصرف انرژی در سيستم هایی که دارای فن  هستند (در گذشته با وجود موتور های دور ثابت ، كنترل جريان سيال با دمپرها صورت می پذیرفت)
-كاهش تنش های الكتريكی (به دليل راه اندازی و توقف نرم) و در نتیجه آن كاهش تنش های مكانيكی  کهاين خود باعث كاهش هزينه های تعمير و نگهداری آن می شود.
- افزايش دامنه تغييرات امکان پذیر برای سرعت موتور نسبت به شیوه های مكانيكي
- اضافه کردن امكانات نرم افزاری برای مديريت نمودن عملكرد كنترل دور
 


مطالب دیگر


سنسور پرده ای درب کابین آسانسور
1397/04/10

با توجه با کاربرد فراوان آسانسور در شکل زندگی امروزی ، طبیعی است که توجه به تجهیزات ایمنی آسانسور از اهمیت ویژه ای برخوردار باشد و روز بروز پیشرفت قابل ملاحظه تری داشته باشند. از قطعات ایمنی آسانسور س...


ادامه نوشته


ضرورت وجود تهویه و کولر در آسانسورهای هتل ها و مجتمع های مسکونی بزرگ
1397/10/02

قطعا تحمل هوای نامطبوع در اماکن عمومی و بسته مانند آسانسور غیرقابل تحمل خواهد بود و این مشکل با ازدحام جمعیت در مکان های شلوغ تشدید می شود.(بیشتر مطالعه کنید: فرهنگ آسانسور) در این مواقع نیاز به سیستم...


ادامه نوشته


سیستم نجات اضطراری یا black out
1397/02/24

سیستم نجات اضطراری یا بلک اوت  از نظر لغوی خاموش شدن کامل برق را معنی می دهد اما این واژه در مهندسی الکترونیک خاموش شدن کلی شبکه برق را شامل میشود که به معنی از دست دادن قسمت اعظم تولید یا قطع خط...


ادامه نوشته


نکات مهم و ضروری در انتخاب و خرید آسانسور
1397/02/19

قبل از انتخاب آسانسور و اقدام به خرید، بایستی مطالعات نیازسنجی مربوطه توسط خریداران یا نمایندگان مطلع آنها در خصوص مشخصات فنی و قیمت آسانسورها در ارتباط با محل مورد استفاده و نوع سرویس مورد انتظار و گ...


ادامه نوشته


قطعات آسانسور مرحله مکانیکال
1398/04/23

موتور:در واقع قلب آسانسور موتور آن می باشد. موتورهای آسانسور در دو نوع گیربکس و گیرلس می باشند. موتور گیربکس دار به نوعی از موتور که نیرو محرکه وارد شده از الکتروموتور به قرقره کششی از طریق چرخ...


ادامه نوشته