چرا اوج فراز بیهق؟
 • استفاده از تكنسين هاي با تجربه
 • بكارگيري تجربيات چندين ساله در تعميرات و خدمات پس از فروش
 • خدمات حرفه اي و پيوسته با نرم افزار هاي مديريتي سرويس و نگهداري
 • هماهنگي هاي لازم با مديران ساختمان و آموزشهاي اوليه ‌پيرامون سرويس
 • ارائه آموزش تكنيكهاي در حال كار با شركت با متد روز و استاندارد هاي روز
 • ارائه خدمات 24 ساعته به هتل آپارتمانها و برجهاي مسكوني
 • هدفمند سازي سرويس در جهت ارائه مشتري مدار
اطلاعات تماس:
 • آدرس:مشهد، بلوار ملک آباد، ملک آباد 7،
  خیابان فرهاد 24، ساختمان هنر، طبقه اول،
  واحد 11
 • شماره تماس: 09156206306
 • ایمیل: infoowjlift.com

بالابر

در تعریف ساده بالابر میتوان گفت ماشینی است که برای نقل و انتقال افراد یا حمل بار و فعالیت در ارتفاع استفاده می شود که کاملا با آسانسور، جرثقیل و لیفتراک تفاوت دارد. ممکن است در یک کارخانه یا انبار یک فروشگاه برای جابجایی اجناس به کار گرفته شوند و یا در یک پروژه ساختمانی برای بالا و پایین بردن مهندسین و همینطور کارگران و مصالح ساختمانی استفاده شود.

بالابرها از مکانیزیم متفاوتی برخوردارند که عوامل مهمی مانند ظرفیت ، ایمنی ، نوع کاربرد و محیط کاری در آن تاثیر گذارند، در کل بالابر ها با توجه به قابلیت جابجایی آن تقسیم  بندی می شوند.

*** اطلاع از طرح ویژه فروش اقساطی آسانسور

بالابرها بر اساس قابلیت حرکتی آنها

 بالابرهای ثابت (Fixed Platforms):

این نوع بالابرها که ثابت هستند بیشتر در خطوط تولید کارخانجات ،یا بالابرهای پارکینگی و داخل ساختمان برای جابجایی بارهای سنگین استفاده می شوند. بالابرهای ثابت به طور معمول نیازمند یک چاهک هستند که در زمان جمع شدن دستگاه در پایین همسطح قرار گرفته شود.با افزودن اتاقک ،حفاظ و سیستم ایمنی از این نوع بالابرها به عنوان بالابر نفر هم استفاده می شود.
بالابرهای ثابت هیدرولیکی می توانند از نوع بالابر آکاردئونی، بالابر با جک عمودی، بالابر مفصلی، بالابرهای کابلی، بالابر های زنجیری و یا ترکیبی از انواع آن باشند. در این میان بالابرهای هیدرولیکی ثابت با مکانیزم قیچی (آکاردئونی) ایمن ترین آنها و بالابرهای کابلی به دلیل احتمال قطع کابل، خارج شدن از قرقره وینچ و یا گیر کردن اشیا و بدن میان کابل و وینج، خطر آفرین ترین آنها به حساب می آید. دسته بندی بالابرهای ثابت عبارتند از:

1- بالابرهای ثابت آکاردئونی (Fixed Scissor Lifts):
این نوع بالابر مانند یک آکاردئون یا قیچی عمل می کند به این صورت که بازوهای قیچی مانند توسط جک هیدرولیک از هم جدا می شوند تا ارتفاع مورد نیاز تامین شود و از امتیازات شاخص این نوع بالابر می توان به ظرفیت و قدرت بسیار زیاد و همچنین ایمنی بالای آن اشاره نمود .
2-بالابرهای جک مستقیم:
جک هیدرولیک در این نوع بالابر به طور مستقیم  زیر میزکار (به عنوان مثال کفی در آسانسورهای خودروبر) وصل می شود و آن را به سمت بالا و پایین حرکت می دهد. بالابرهای جک مستقیم کاربرد زیادی در کارواش ها و تعمیرگاه های اتومبیل دارد و از نظر ظرفیت و ایمنی در رده بعد از بالابر های آکاردئونی قرار دارد. ( آشنایی با آسانسور هیدرولیک مسافربر )
3-بالابرهای کابلی و یا زنجیری: 
نیروی حرکتی این نوع بالابرها به وسیله یک موتور یا وینچ تامین می شود.وینچ کابل و زنجیر متصل به سکوی بالابر را به بالا وپایین حرکت می دهد. از نقطه نظر ایمنی این نوع بالابر ها بسیار حادئه آفرین بوده و ظرفیت بسیار کمی دارند و  هر روزباید تحت بازرسی قرار گیرند تا درست بودن کارکرد آن  ارزیابی و از حادثه جلوگیری شود.
4-بالابرهای هیدرولیکی-زنجیری یا کابلی:
دراین نوع بالابر هیدرولیکی ،چرخ زنجیر یا قرقره کابل نصفی از کورس حرکت را به وسیله جک هیدرولیک طی می کند و انتقال نیرو از طریق زنجیر یا کابل به میز کار صورت می گیرد. و به نسبت بالابرهای جک مستقیم بدون زنجیر به جک هیدرولیک با کورس کمتری نیازمند است.
5-بالابرهای بوم لیفت ثابت (Static Base Boom Lifts):

این نمونه از بالابر هیدرولیکی که علاوه بر دسترسی عمودی، دسترسی افقی نیز می توانند ، داشته باشند.از دیگر ویژگی های  بالابرهای بوم لیفت ثابت ، کم ظرفیتی آن است و برای حمل نفر استفاده می شوند.

>>>> فروش و نصب تاور کرین


بالابر های متحرک و جابجا شونده (Aerial Work Platform)

بالابر های سیارو جابجا شونده بیشتر برای استفاده افراد طراحی شده است و قابلیت جابجایی از جایی به جایی دیگر را دارند. در بعضی از مدل های این نوع بالابرها ( بالابر های پشت خودرویی ) توانایی جابجا شدن در مسافت های طولانی را نیز دارند. از جمله کاربردهای این نوع بالابرها می توان کار در ارتفاع ساختمان ها – کار در خطوط برق – آتش نشانی و … نام برد.  بالابر های سیار نیز به دودسته کلی تقسیم می شوند :
1-بالابر های متحرک با دسترسی عمودی
این نوع بالابر فقط به شکل  عمودی بالا و پایین می رود و به هیچ وجه حرکت افقی ایجاد نمی کند و برای این کار بایستی دقیقا زیر محل کار قرار گیرند . از نمونه های  متداول این نوع بالابر مدل هیدرولیکی آکاردئونی است .
2-بالابر های متحرک با دسترسی عمودی و افقی
این نوع بالابر قابلیت ایجاد دسترسی عمودی و افقی را داراست و  اصطلاحا به آن بوم لیفت (Boom Lift) گفته می شود . گونه ای از این مدل به شکل خود کشنده هستند و بعضی  هم به صورت بالابر پشت خودرویی ( پشت کامیونی – پشت نیسانی ) می باشند . ونوعی دیگربه صورت قابل یدک به بازار عرضه می شوند.  مکانیزم این نوع بالابر ها هیدرولیکی است و دارای ایمنی بسیار زیادی هستند. بالابر های سیار دارای انواع آکاردئونی – مفصلی – تلسکوپی – مفصلی تلسکوپی ارائه می شوند .


مطالب دیگر


سیستم UPS
1398/04/17

Uninterruptible Power Supply یا منبع تغذیه بدون وقفه می باشد، وسیله الکترونیکی است که برای حفاظت بارهای حساس و نیز سیستم های الکترونیکی، مخابراتی مورد استفاده قرار می گیرد. کارکرد یو پی اس بدین صورت ا...


ادامه نوشته


مراحل ساخت ساختمان - گودبرداری و پی ریزی
1397/12/23

همانطور که می دانید، ابتدایی ترین بخش اجرایی ساختمان گودبرداری و پی ریزی می باشد.ما در شرکت مهندسی اوج فراز بیهق با سالها تجربه در زمینه ساختمان در این مقاله به صورت مختصر این مراحل را بررسی می کنیم.ش...


ادامه نوشته


جعبه 3 فاز آسانسور
1398/07/22

تابلوی 3 فاز یکی از ضروری ترین تجهیزات برای یک آسانسور می باشد. این تابلو در موتورخانه آسانسور نصب می شود و برای انتقال جریان برق 3 فاز و تک فاز به دیگر تجهیزات آسانسور از آن استفاده می شود. این...


ادامه نوشته


گاورنر آسانسور
1398/01/31

وظیفه گاورنر آسانسور Over-speed Governor این است که تا زمانی که کابین آسانسور با سرعت مجاز به جهت بالا و پایین حرکت می نماید هیچگونه عکس العملی از خودشان نشان ندهد. اما زمانیکه سرعت کابین از حدِ مجاز...


ادامه نوشته


نکات مهم و ضروری در انتخاب و خرید آسانسور
1397/02/19

قبل از انتخاب آسانسور و اقدام به خرید، بایستی مطالعات نیازسنجی مربوطه توسط خریداران یا نمایندگان مطلع آنها در خصوص مشخصات فنی و قیمت آسانسورها در ارتباط با محل مورد استفاده و نوع سرویس مورد انتظار و گ...


ادامه نوشته