چرا اوج فراز بیهق؟
 • استفاده از تكنسين هاي با تجربه
 • بكارگيري تجربيات چندين ساله در تعميرات و خدمات پس از فروش
 • خدمات حرفه اي و پيوسته با نرم افزار هاي مديريتي سرويس و نگهداري
 • هماهنگي هاي لازم با مديران ساختمان و آموزشهاي اوليه ‌پيرامون سرويس
 • ارائه آموزش تكنيكهاي در حال كار با شركت با متد روز و استاندارد هاي روز
 • ارائه خدمات 24 ساعته به هتل آپارتمانها و برجهاي مسكوني
 • هدفمند سازي سرويس در جهت ارائه مشتري مدار
اطلاعات تماس:
 • آدرس:مشهد، بلوار ملک آباد، ملک آباد 7،
  خیابان فرهاد 24، ساختمان هنر، طبقه اول،
  واحد 11
 • شماره تماس: 09156206306
 • ایمیل: infoowjlift.com

آسانسور هیدرولیک

در این مقاله به معرفی سیستم آسانسور های هیدرولیکی و بررسی ویژگی های این محصول می پردازیم.
آسانسورهای هیدرولیک به آسانسورهایی گفته میشود که با نیروی فشار روغن (هیدرولیک) کار می کنند یعنی نیروی لازم برای جابجایی کابین در این نوع آسانسور با کمک جک هیدرولیکی انجام می شود که با فشار روغنی  که از طریق پاوریونیت تامین می گردد، کار میکند.تاریخچه آسانسور هیدرولیک

در سال ۱۸۲۸ انجمن هیدرولیک بوفالو در منطقه صنعتی و مرکز تولید صنایع نساجی با استفاده از ایجاد کانال هیدرولیک و نیروی آب به رهبری دکتر جانسون در شهر بوفالوی نیویورک تاسیس شد. در سال1833 کارگران معدن با استفاده از میله های عمودی و برگشت به عمق  شصت متری تجربه تقریبا موفقی در ساخت نمونه اولیه آسانسور هیدرولیکی داشته باشند.
پس از چندین تجربه دیگر سرانجام در سال ۱۸۴۶ اولین آسانسور هیدرولیک با فشار آب توسط سر ویلیام آرسترانگ ساخته شد در طراحی ساده این آسانسور جک هیدرولیک، در واقع یک سلیندر و پیستون می باشد که به طور مستقیم در زیر کابین آسانسور قرار گرفته است.  
به طور کلی می توان گفت سیستم آسانسور هیدرولیک از سه بخش اصلی شامل، مخزن روغن، تلمبه یا پمپی که با نیروی موتور الکتریکی کار میکند و دریچه ای که بین سلیندر و مخزن روغن قرار دارد، تشکیل شده است.
و قستهایی مانند تابلو فرمان، سنسور حرارتی، مدار قدرت، ترموستات روغن، فریم کابین، شیر اضطراری برقی، شیرها و جک و پیستون نیز از اجزای تشکیل دهنده این نوع آسانسورها هستند. در واقع اسانسورهای هیدرولیک در دو نوع جک مستقیم و جک غیر مستقیم طراحی می شوند که تفاوت انها در مکان قرارگیری جک می باشد.

بررسی سیستم جک مستقیم و  غیر مستقیم :

آسانسور هیدرولیک جک مستقیم، جک هیدرولیک (سیلندر و پیستون) مستقیما به یوک و پلاتفرم زیر کابین - کاراسلینگ Car Sling - نصب می شود.
آسانسور هیدرولیک جک غیر مستقیم، با استفاده از سیم بکسل متصل به یوک کابین و استقرار جک هیدرولیک در کنار کابین حرکت می کند. در این نوع باید کابین مجهز به سیستم پاراشوت و گاورنر (ترمز ایمنی) باشد. طبق آمار این نوع آسانسور هیدرولیکی مستقیم بسیار محبوب و پر فروش می باشد.
مزایا و ویژگی های آسانسور هیدرولیکی

- آسانسور هاي هيدروليكی در ظرفيت هاي گوناگون و با طول مسير حركت كم به كار گرفته مي شوند و معمولاً در ظرفيت هاي بالا نسبت به آسانسورهای كششي مقرون به صرفه تر مي باشند،

 • حركت نرم و روان
 • قابليت تنظيم سرعت
 • دقت توقف در تراز طبقه
 • شروع و خاتمه حركت بدون شوك
 • عدم نياز به موتورخانه در بالاي چاه و امكان قرار دادن آن در فضاي دورتري از چاه
 • ...

از مزاياي اين نوع آسانسورها و بالابر های هیدرولیک مي باشد.


 • بهره برداری موثرتر از فضای ساختمان، با توجه به این مورد که چاه آسانسور هیدرولیک نیازی به موتور در بالا ندارد، فضای کمتری را به نسبت اسانسورهای کششی اشغال میکند.
 • نیروی وارد بر ساختمان، لازم به ذکر است آسانسورهای هیدرولیکی بار عمودی به اسکلت ساختمان وارد نمی کنند، اتصالات مکانیکی بین چاه و پاوریونیت را لوله و شلنگ ها تشکیل می دهند، می توان بخش پاوریونیت و تابلوفرمان را در محل دورتری از سلیندر هیدرولیک و چاه آسانسور تعبیه نمود.
 • استهلاک کمتر، قطعات به دلیل کاهش حرکت نسبت به سایر انواع آسانسور استهلاک کمی دارند که باعث طول عمر بالای آنها می گردد.
 • کاهش مصرف انرژی و برق، حرکت رو به پایین با کابین با کمک نیروی جاذبه و موتور خاموش انجام می گیرد که موجب کاهش مصرف انرژی میگردد.
 • انتخاب ایده آل برای آسانسور با ظرفیت پایین، برای بالابردن ظرفیت سنگین بار، آسانسورهای هیدرولیک بهترین انتخاب می باشند. بطور اصولی آسانسورهای هیدرولیک دارای توان و نیروی بالا برنده قوی و راندمان مکانیکی خوب با هزینه کمتر می باشند که این امر کمتر از عهده آسانسور های کششی  بر می آید.

لازم به ذکر است این نوع آسانسور بسیار مورد استقبال معماران برای طراحی خانه های لوکس، مجتمع های تجاری با آسانسور های پانوراما می باشد.این آسانسور قابلیت اجرا در سه وجه شیشه را دارا می باشد.
 
صرفه جویی در مصرف انرژی با انتخاب آسانسور هیدرولیکی امکان پذیر است.
با توجه به اینکه نیروی پایین آمدن اسانسور هیدرولیکی توسط نیروی جاذبه زمین صورت میگردد بنابراین نیازی به استفاده از نیروی برق نداشته و مصرف انرژی تقریبا صفر خواهد بود و در ضمن داشتن این مزیت باعث شده که طراحی و نصب سیستم نجات اضطراری در آسانسورهای هیدرولیکی بسیار مناسب ومقرون به صرفه باشد. در عین حال آسانسورهای هیدرولیکی محدودیت هایی دارند یعنی باید توجه داشت که در کاربری های مناسب خود به کار برده شوند .
البته با قرار دادن الکتروموتور در داخل مخزن پاوریونیت در این نوع آسانسورها باعث افزایش ایمنی و کاهش خطر برق گرفتگی خواهیم بود.

با محدودیت های آسانسور هیدرولیکی آشنا شویم:

 • با توجه به نیاز آسانسور هیدرولیکی به انتقال روغن برای جابجایی، امکان اینکه از آنها برای سرعت بالای یک متر برثانیه استفاده نمود، کم است. 
 • دمای اتاقک محل نصب پاوریونیت آسانسورهای هیدرولیکی را باید کنترل نمود تا با نوسان درجه حرارت ،عملکرد آسانسور تحت تاثیر قرار نگیرد.
 • از کابلهای متناسب با قدرت موتور استفاده شود تا توجه به نیاز آسانسور های هیدرولیکی به قدرت موتور بیشتر از آسانسور های کششی از افت ولتاژ جلوگیری شود


شركت فنـي مهندسـي اوج فـراز بيـهق با مجوز طراحي و مونتاژ از وزارت صنايع و معادن، عضویت رسمی اتحادیه برق، الکترونیک و آسانسور مشهد، با بهره‌گيري از پرسنل مجرب و متخصص و با بیش از ده سال سابـقه؛ مفتخر به ارائه خدمـات مشاوره، ساخت، مونتاژ، تعمير و نگهداري انواع آسانسور و پله‌برقي در سراسر کشور می‌باشد.

همچنین، این شرکت به عنوان نماینده رسمی خدمات فروش، نصب، سرویس و نگهداری پک های آسانسور و پله برقی دو برند معتبر METRON آلمان و DELSO چین (با تکنولوژی آلمان) را ارائه می‌دهد.اوج فراز... فراتر از امنیت ...  با ما تماس بگیرید...
اینستاگرامwww.Instagram.com/owjlift
تلگرام: www.telegram.me/owjlift
فیس بوک: www.facebook.com/owjlift

آسانسور هیدرولیک، آسانسور هوم لیفت، آسانسور خانگی کوچک، آسانسور جکی، قیمت آسانسور هیدولیک خانگی، قیمت آسانسور جکی، سیلندر هیدورلیک، کاراسلینگ، قیمت جک هیدورلیک، آسانسور 2 طبقه، آسانسور کوچک، آسانسور ایتالیایی، جک ویتور ایتالیا، پاوریونیت ویتور ایتالیا، جک کوام ایتالیا، پاوریونیت کوام ایتالیا، آسانسور 4 نفره، قیمت آسانسور هیدرولیک در مشهد، آسانسور شیشه ای ،

مطالب دیگر


مقررات ایمنی نصب آسانسورهای هیدرولیکی
1397/06/24

در واقع هدف از تدوين اين استاندارد تعيين مقررات ايمنی نصب  آسانسورهاي هيدروليكی جديد كه بصورت دائمی نصب شده اند، است .  برای اطلاعات بیشتر در این زمینه مقاله "مزایا و معایب آسانسور هیدرولیک...


ادامه نوشته


نحوه صحیح و اشتباه باز کردن سیم بکسل
1397/01/23

#آموزش_تخصصی


ادامه نوشته


تعویض فلکه موتور آسانسور و فلکه هرزگرد آسانسور
1397/09/20

تعویض فلکه موتور آسانسور به دلیل خوردگی فلکه موتور آسانسور و فلکه هرزگرد در بسیاری از آسانسورها پیش می آید. برای تشخیص خوردگی فلکه ها فقط کافی است که اطراف فلکه های موتور و هرزگرد را بررسی کنید.سه مور...


ادامه نوشته


پیاده روی متحرک
1397/04/13

رمپ  یا پیاده روی برقی متحرک چیست؟ رمپ متحرک در واقع گونه‌ای نقاله جابجایی است. وسیله ای برای انتقال افراد در سطوح هم تراز و یا با اختلاف ارتفاع کم که در فرودگاه ها، فروشگاه ها، پایانه مسافر...


ادامه نوشته


نکات طلایی در اجرای موتورخانه
1397/12/14

برای ساخت و نصب هر آسانسور، برنامه ریزی و سازماندهی مراحل طراحی و آنالیز اهمیت بسیار زیادی دارد. نصابان آسانسور باید همیشه این مورد را مد نظر داشته باشند تا هم از نظر زمانی و هم از نظر اجرایی دچار مشک...


ادامه نوشته