چرا اوج فراز بیهق؟
 • استفاده از تكنسين هاي با تجربه
 • بكارگيري تجربيات چندين ساله در تعميرات و خدمات پس از فروش
 • خدمات حرفه اي و پيوسته با نرم افزار هاي مديريتي سرويس و نگهداري
 • هماهنگي هاي لازم با مديران ساختمان و آموزشهاي اوليه ‌پيرامون سرويس
 • ارائه آموزش تكنيكهاي در حال كار با شركت با متد روز و استاندارد هاي روز
 • ارائه خدمات 24 ساعته به هتل آپارتمانها و برجهاي مسكوني
 • هدفمند سازي سرويس در جهت ارائه مشتري مدار
اطلاعات تماس:
 • آدرس:مشهد، بلوار ملک آباد، ملک آباد 7،
  خیابان فرهاد 24، ساختمان هنر، طبقه اول،
  واحد 11
 • شماره تماس: 09156206306
 • ایمیل: infoowjlift.com

آسانسور در ساختمانهای قدیمی

ساختمان های زیادی در شهر مشهد وجود دارند که در زمان ساختشان آسانسور نصب نکرده اند و ساکنان آنها مدتهاست با پله مشکل دارند. نصب آسانسور در ساختمان های قدیمی کار پیچیده ای است، در این مورد عواملی که باید مورد توجه قرار گیرند شامل: وضعیت ساختمان، سن آنها، وضعیت مستاجرین و ... برخی از آنهاست. در اینجا به بررسی عوامل تاثیرگذار در نصب آسانسور می پردازیم:

مکان مناسب برای نصب آسانسور:
فضا بزرگترین مشکلی است که نصب آسانسور در ساختمانهای قدیمی با آن مواجه هست. البته راهکارهای مختلفی هم در داخل و هم در خارج از ساختمان وجود دارد که بتواند این مشکل را بر طرف کند و برای نصب آسانسور مناسب باشد. اغلب مناسب ترین مکان های نصب آسانسور در ساختمان های قدیمی عبارت است از: نصب در پاسیو و نورگیر، در نمای خارجی، بین راه پله و نصب در داخل خانه (ترجیحا منزل دوبلکس)

 • نصب در حیاط خلوت Light Yard:

حیاط خلوت در بسیاری از ساختمانها مناسب برای نصب آسانسور می باشد. این مکان فضای کافی برای انجام کار بدون مشکل را فراهم می کند و زیبایی خارج منزل را تغییر نمی دهد.

 • نصب آسانسور در بیرون ساختمان:

برای نصب آسانسور در نما لازم است بدانیم که آیا زمین مشاع است یا نه و درخواست مجوز مربوطه از شهرداری انجام گیرد.علاوه بر این، باید توجه خاصی به وجود چاهک در طبقه همکف داشته باشیم.

 • نصب آسانسور با جابجایی راه پله - یا بین فضای راه پله:
این نوع نصب یک فرآیند پیچیده ای می باشد و زمانی استفاده میشود که محیط بیرون ساختمان مناسب نصب آسانسور نباشد. این حالت در صورتی که تاسیسات آب و گاز را تحت تاثیر قرار دهد، می تواند هزینه ی بیشتری داشته باشد، اما در بعضی موارد تنها گزینه قابل اجرا است.

 • نصب در داخل خانه - home Lift  - :
این گزینه زمانی که تمام گزینه های دیگر غیر قابل انعطاف باشد و در مواردی که فقط در یک طبقه تنها یک خانه باشد استفاده می شود. یکی از مزایای بزرگ این است که هر همسایه دسترسی شخصی به کابین دارد. این کار از طریق یک کلید انجام می شود، بنابراین هر گونه مشکل در خصوص حریم خصوصی یا امنیت حل می شود.


آسانسور در حیاط خلوت               آسانسور در نما                       آسانسور دربین راه پله                       home lift
چند سوال مهم؟؟؟؟

 • آیا برای نصب آسانسور به برق 3 فاز و چاله آسانسور نیاز است؟
در صورت نصب آسانسور هیدرولیک خانگی،  در برخی شرایط نیاز به چاله آسانسور و برق 3 فاز نیست و با برق تک فاز 220 ولت خانگی هم آسانسور کار می کند. در غیر این صورت استفاده از برق سه فاز بهترین حالت جهت تامین انرژی آسانسور می باشد. استفاده از آسانسورهای هوم لیفت در سالهای اخیر امکان نصب آسانسور در بسیاری از ساختمان هایی که پیش از این قادر به نصب آسانسور نبودند را فراهم کرده است. این آسانسورها نیاز به ساخت موتورخانه در پشت بام را نداشته و بسیار کم صدا و دارای حرکتی آرام می باشند.


 • آیا برای نصب آسانسور در ساختمانهای قدیمی نیاز به اخذ مجوز می باشد؟
در صورت نصب آسانسور بدون مجوز و یا اخذ تاییدیه های لازم، ممکن است مالکین در هنگام فروش ساختمان با مشکل مواجه شوند. همچنین این آسانسورها تحت پوشش بیمه حوادث قرار نمی گیرند.

 • آیا مجوز شهرداری برای نصب آسانسور نیاز است:
در صورتی که آسانسور خارج از فضای مشاعات نصب شود و وارد حریم خیابان شود می بایست مجوزهای لازم از شهرداری اخذ گردد تا موجب توقف کار در حین عملیات اجرایی نشود. اما معمولا برای اجرای آسانسور در داخل ساختمان نیاز به مجوز خاصی نیست و پس از اخذ استاندارد با مراجعه به شهرداری و یا پرداخت جریمه جزئی، آسانسور در سند لحاظ می شود.

 • قانون تقسیم هزینه نصب آسانسور
توافق طرفین همیشه برای اجرای آسانسور مورد نیاز است ولی رای اکثریت ملاک اجرا خواهد بود یه شرطی که منافع شخص مخالف پایمال نشود. عموما تقسیم بندی بدین صورت خواهد بود که طبقات بالاتر میبایست سهم بیشتری نسبت به طبقات پایینتر بپردازند زیرا ارزش ملک طبقات بالاتر بیشتر خواهد شد.


جهت مشاهده ی نمونه برخی پروژه های اجرا شده در ساختمان ها قدیمی و جدید - فاقد فضای مناسب جهت آسانسور - بروی لینک های زیر کلیک کنید:

آسانسور در نمای ساختمان مسکونی

آسانسور در خانه ی ویلایی

آسانسور در مجتمع ششصد دستگاه مشهد

آسانسور شیشه ای بین راه پله

جهت مشاهده لینک صفحه ی استعلام قیمت آنلاین آسانسور بروی لینک زیر کلیک کنید:

تنها برای اعضای سایت لینک مشاهده قیمت بروز آسانسور کلیک کنید! 


🔻ثبت نام نکرده اید! به لینک زیر مراجعه کنید 🔻

*جهت عضویت در سایت آسانسور اوج فراز اینجا کلیک کنید*متخصصین فنی ما ضمن بازدید از پروژه شما و یا با تکمیل اطلاعات پروژه و امکان سنجی براساس نوع کاربری، ابعاد فضای مجتمع شما در تمامی مراحل انتخاب و خرید درب های آسانسور و سایر تجهیزات همراهی می کنند. و همچنین این شرکت با ارائه سایر نصب و راه اندازی آسانسور، خدمات نگهداری، تعمیر، سرویس و تامین کلیه قطعات آرامش خاطر را برای شما به ارمغان میاورند. با ما تماس بگیرید...

اینستاگرام:  www.Instagram.com/owjlift
تلگرامwww.telegram.me/owjlift
فیس بوک: www.facebook.com/owjlift

مطالب دیگر


الزامات ایمنی، بهداشت و محیط زیست در ساخت و سازها و پروژه های عمرانی
1396/11/30

 صنعت ساختمان بعنوان یکی از صنایع مهم و مادر که بخش عظیمی از صنایع کشور را به خدمت خودگرفته ، از جایگاهی ویژه درمیان صنایع برخوردار است .لیکن آنچه ازنظر HSE و کارشناسان HSE صنعت ساختمان سازی را م...


ادامه نوشته


قطعات اصلی آسانسور کششی
1397/06/03

قطعات اصلی آسانسور کششی  در این مقاله ، قصد داریم ابتدا توضیح مختصری در مورد آسانسورهای کششی داشته باشیم و سپساز قطعات اصلی آسانسور های کششی و همینطور اطلاعات مفیدی از برند های معتبری که شرکت اوج...


ادامه نوشته


وزنه آسانسور
1397/12/11

وزنه تعادل، در آسانسورهای کششی و زنجیری برای تعادلِ جرمِ کابین و درصدی از وزنِ بار یا مسافر بکار می رود. ضمن متعادل نمودن وزن کابین و بخشی از باری که حمل می کند، باعث ایجاد کششی بین سیم بکسل و فلکه ها...


ادامه نوشته


آسانسور بدون موتورخانه
1398/01/24

اجرای آسانسور بدون موتورخانه در پشت بام ساختمان : سیستم کششی ویژگی های منحصر به فرد آسانسور های روم لس● عدم نیاز به موتورخانه● فرایند نصب سریع آسانسور● سازگاری با محیط زیست● کم حجم بودن قطعات و لوازم،...


ادامه نوشته


علل از کار افتادن آسانسورها
1398/10/02

آسانسور یکی از اجزای ساختمان ها به شمار می رود که به شکل های مختلف در بناهای گوناگون وجود دارد و کار حمل و نقل افراد و بار را بر عهده دارد. از کار افتادن آسانسورها بسیار به ندرت اتفاق می افتد اما چند...


ادامه نوشته