چرا اوج فراز بیهق؟
 • استفاده از تكنسين هاي با تجربه
 • بكارگيري تجربيات چندين ساله در تعميرات و خدمات پس از فروش
 • خدمات حرفه اي و پيوسته با نرم افزار هاي مديريتي سرويس و نگهداري
 • هماهنگي هاي لازم با مديران ساختمان و آموزشهاي اوليه ‌پيرامون سرويس
 • ارائه آموزش تكنيكهاي در حال كار با شركت با متد روز و استاندارد هاي روز
 • ارائه خدمات 24 ساعته به هتل آپارتمانها و برجهاي مسكوني
 • هدفمند سازي سرويس در جهت ارائه مشتري مدار
اطلاعات تماس:
 • آدرس :مشهد، بلوار ملک آباد، ملک آباد 7،
  خیابان فرهاد 24، ساختمان هنر، طبقه اول،
  واحد 11
 • شماره تماس : 09156206306
 • ایمیل ما : info@owjlift.com

مباحث مقررات ملی ساختمان

لینک دانلود مستقیم مباحث 22گانه مقررات ملی ساختمان

مقررات ملی ساختمان از طراحان می‌خواهد طبق اصول مهندسی مندرج در آن به طراحی و محاسبات اقدام نمایند. در ادامه نیز این مقررات،  علاوه بر نظارت بر ساخت اصولی ساختمان‌ها، سازندگان را ملزم به رعایت ایمنی و بهداشت در حیطه فردی می‌کند. به عبارت دیگر مقررات ملی ساختمان، به منظور تامین ایمنی، بهداشت، سلامت افراد جامعه تدوین شده است. علاوه براین ساخت بناها با رعایت این مقررات، مهندسی ساز بودن آنها را در پی خواهد داشت.

رعایت این ضوابط در حین ساخت منجر به حفظ سلامت سازندگان و پس از ساخت سبب افزایش کیفیت و عمر ساختمان‌ها خواهد شد. در صورت رعایت کامل این مقررات ساکنان ساختمان‌ها نیز در حین بهره‌برداری از بسیاری از مزایای آن از قبیل عایق حرارتی و صوتی بودن ساختمان‌ها بهره مند خواهند شد. گرچه در برخی موارد در ظاهر این مقررات دست و پاگیر بوده و هزینه‌های ساخت را افزایش می‌دهد ولی در کل با کاهش مصرف انرژی، کاهش هزینه های نگهداری و هزینه های نوسازی ، هزینه سرجمع کمتری به مصرف کننده اصلی تحمیل خواهد کرد.

از لازمه‌های رعایت این مقررات استفاده از مصالح و تولیدات استاندارد است. این امر نیز به نوبه خود منجر به استاندارد سازی  تولیدات مرتبط با صنعت ساختمان و مصالح ساختمانی می‌شود.

 منبع:وزارت راه و شهرسازی، معاونت مسکن و ساختماندانلود مبحث چهارم - الزامات عمومی ساختمان دانلود مبحث سوم - حفاظت ساختمان ها در مقابل حریق دانلود مبحث دوم - نظامات اداری دانلود مبحث اول - تعاریف دانلود مبحث پنجم - مصالح و فرآورده های ساختمانی دانلود مبحث ششم - بارهای وارد بر ساختمان دانلود مبحث هفتم - پی و پی سازی دانلود مبحث هشتم - طرح و اجرای ساختمان هایی با مصالح بنایی دانلود مبحث نهم - طرح و اجرای ساختمان های بتن آرمه دانلود مبحث دهم - طرح و اجرای ساختمان های فولادی دانلود مبحث یازدهم - طرح و اجرای صنعتی ساختمان ها دانلود مبحث دوازدهم - ایمنی و حفاظت کار در حین اجرا دانلود مبحث سیزدهم - طرح و اجرای تاسیسات برقی ساختمان ها دانلود مبحث چهاردهم - تاسیسات مکانیکی دانلود مبحث پانزدهم - آسانسور و پله برقی دانلود مبحث شانزدهم - تاسیسات بهداشتی دانلود مبحث هفدهم - لوله کشی گاز طبیعی دانلود مبحث هجدهم - عایق بندی و تنظیم دانلود مبحث نوزدهم - صرفه جویی در مصرف انرژی دانلود مبحث بیستم - علائم و تابلوها دانلود مبحث بیست و یکم - پدافند غیرفعال دانلود مبحث بیست و دوم - مراقبت و نگهداری ساختمان ها